ostadsalam

طراحي و ساخت نانوبيورآكتور براي مطالعه تجربي سيستم بيولوژي در دانشگاه تهران

نانوبيورآكتور براي مطالعه تجربي سيستم بيولوژي و توليد محصولات در مسيرهاي متابوليكي در خارج از سلول براي نخستين بار در دانشگاه تهران طراحي و ساخته شد.

نانوبيورآكتور ساخته شده مرتبط با پروژه دكتري مهدي پسران، دانشجوي نانوبيوتكنولوژي دانشكده علوم و فنون نوين دانشگاه تهران، است كه با راهنمايي دكتر قاسم عموعابديني دفاع شد.

در اين تحقيق كه كار عملي و آزمايشگاهي آن در مركز پژوهشي فناوري‌هاي نوين در مهندسي علوم زيستي دانشگاه تهران به انجام رسيده، با استفاده از روش تقليد زيستي، مسير متابوليسمي تثبيت نيتروژن در خارج از سلول ساخته شده است. اين مسير متابوليسمي توسط نانوبيورآكتورهايي كه از بستر نانوفايبرهاي سلولزي طبيعي ساخته شده بودند، در خارج از سلول مشابه سازي شد.

هر سه آنزيم اين مسير يعني اوره آز، گلوتامات دهيدروژناز و گلوتامين سنتتاز در بستر نانوبيورآكتورها تثبيت و در شرايط كاملاً كنترل شده واكنش‌ها را به انجام رساندند. تمامي شرايط كاركردي آنزيم‌هاي مذكور مدل سازي و بهينه سازي و در شرايط تعريف شده واكنش‌ها به انجام رسيدند.

نانوبيورآكتور ساخته شده توانايي انجام واكنش‌هاي پشت سرهم را داشته و براي اولين بار در جهان اين مسير متابوليسمي سه آنزيمي در خارج از سلول تشكيل و در ادامه مورد استفاده قرار گرفت.

در اين پژوهش با استفاده از واكنش‌هاي پشت سر هم سه آنزيمي، اوره به يك محصول زيستي با ارزش تبديل شد. ابتدا هر يك از آنزيم‌ها در شرايط بهينه، بر روي نانوفيبرهاي سلولزي تثبيت و سپس در واكنش‌هاي پشت سر هم شركت داده شدند. تثبيت هر سه آنزيم در فضاي نانويي داراي نوآوري بوده و انتخاب جنس مناسب نانو فايبر نيز از نوآوري‌هاي اين كار است.تدريس خصوصي زيست

استفاده از اين سيستم محققان را قادر خواهد ساخت كه مسيرهاي متابوليسمي داخل سلول مبتني بر مهندسي متابوليسم و سيستم‌هاي بيولوژي را مورد مطالعه تجربي قرار دهند و امكان توليد محصولات بيولوژيك را در مقياس مينياتوري فراهم سازند.

نتايج حاصل از اين تحقيق مي‌تواند در حوزه‌هاي زيست پزشكي، ساخت كليه مصنوعي و ابزار مطالعه سيستم‌هاي بيولوژي در آينده مورد استفاده قرار گيرد.

اين تحقيق، با عنوان Nano-bioreactor Apparatus and Method of Manipulating Extracellular Metabolic System در اداره ثبت اختراع بين‌المللي (US Patent) با شماره ثبت ۶۵۱/۴۶۰/۱۵ در تاريخ ۲۵ مي ۲۰۱۷ با حمايت صندوق حمايت از پژوهشگران ثبت شده است.

منبع :  دانشگاه تهران

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي خصوصي تدريس خصوصي, هزينه تدريس خصوصي,كلاس آنلاين,كلاس مجازي,تدريس خصوصي زيست شناسي,تدريس خصوصي زيست شناسي كنكور,استخدام مدرس زيست شناسي و ... اين موفقيت را تبريك مي گويد.برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زيست كنكور، تدريس خصوصي زيست، هزينه تدريس خصوصي، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۷:۳۶ توسط:ostadsalam موضوع:

10 ابزار براي بهبود خلاقيت دانش آموزان

خلاقيت يك فرايند است و شما ميتوانيد به كمك يك سري ابزار خلاقيت دانش آموزتان را بهبود دهيد.

"خلاقيت به معني شكستن الگوهاي موجود به منظور داشتن يك نگرش متفاوت به همه چيز است"

براي من بارها پيش آمده كه براي نوشتن يك پيش نويس خوب 2و3 يا حتي تعداد بيشتري مدل پيش نويس دارم. در واقع ميشه گفت بهترين نوشته ها و متن ها  از پيش نويس ها و چك نويس ها بوجود اومدن. خلق يك مقاله نيازمند تحقيق و جست و جوي خيلي زياد راجع به چيزي كه ما ميخوايم منتقل كنيم و چيزي كه ميخوايم مخاطب بشنود،است.

خلاقيت فقط در هنرديده نمي شود.ميتواند در طراحي مهندسي، طراحي سياسي، حل مسئله، طراحي بازي و برنامه ريزي پديدار شود.مثل تبديل يك ايده به يك مجسمه يا حتي نوشتن يك پيش نويس براي يك طراح يا نويسنده. در حين فرآيند تكرار زياد باعث بهبود ايده ويا بهبود نتيجه عملي ايده بشود.

ميرسيم به يك باور كاملا اشتباه "خلاقيت يك توانايي ذاتي است و فقط در بعضي افراد وجود دارد و باقي مردم مقدار كمي از آن بهره مندند"!!!! صاحب اين افكار معمولا مردمي با اعتماد به نفس خيلي پايين هستند.

در واقع دسته اي از مردم هستند كه ناخودآگاه مي توانند فكر خلاقانه اي داشته باشند درست مثل ورزشكاران با استعداد، دانشمندان و معلمان. اما مطالعه هدفمند و تمرين ميتواند خلاقيت هر آدمي را گسترش دهد.

"خلاقيت يك فرآيند داشتن ايده هاي ناب است كه ارزشمندند. اين يك فرآيند است و تصادفي نيست."

خلاقيت يك فرآيند منعطف است.گاهي اوقات بهترين راه نوآوري جست و جوي ممتد و بي نتيجه است،اولين، دومين يا حتي ان امين پيش نويس هم چيزي نيست كه شما ميخواهيد. اين يك فرآيند نامنظم است. در مرحله ي عمل، ما اساس يك محصولي كه ناگهاني خلق شده را پيدا مي كنيم.

جعبه ابزار خلاقيت

در اينجا تعدادي ابزار براي خلاقيت دانش آموزان داريم. با تمرين اين تكنيك ها، دانش آموزان خودشان متوجه مي شوند كه كجا و چگونه از آن ها استفاده كنند.

1.منتظر اولين ايده خارق العاده نباشيد.

به خلق ايده ادامه دهيد تا جايي كه حداقل به 3 ايده با قابليت اجرا برسيد. سايت ها و پلت فرم هايي وجود دارند كه ميتونيد در آن ايده هارا ثبت كنيد و با گفت و گو پيرامون ايده ها ميتوانيد  به گسترش ايده يا حتي ايده هاي جديد برسيد. مثل Chalk Talk 

2.پيش نويسي و تجديد نظر چندباره در ايده، كانسپت، راه حل و يا محصول

از نقطه نظرات مختلف مانند مخاطبان ،فرهنگ، حاميان و مخالفان ايده خود را ويرايش كنيد.

 

3.در بحث هاي سازماندهي شده شركت كنيد.

مكالمه هاي با عكس العمل هاي كاربردي ميتواند راهبرد ايده هاي نو باشد.ميتوانيد ازSpider Web (Harkness) Discussions براي يافتن فيدبك ها استفاده كنيد.

4.خطايابي در دوره هاي آزمايشي.

پيداكردن خطاها و كمبودها شانس طراحي بهتر رو براي شما محيا ميكند و حتي ممكن است به مسيرهاي بهتري هم دست پيداكنيد.

5.ايده يا محصول را براي مدتي، به هدف بازيابي، كنار بگذاريد.

يك روز رو اختصاص بديد كه يك كار ديگر غير از كارهاي مربوط به ايدتون رو انجام بديد مثلا اگر مدرس زبان هستيد اون روز تدريس زبان انگليسي را انجام بديد با اين كار هم استراحت كرديد و هم با انرژي و نگرش جديدي به موضوع برميگردين. بعد از انجام اين كار نتيجه خيلي بهتر ميشود.

6.يك پرتفوليو تهيه كنين.

همه ي چك نويس ها و پيش نويس ها و مدل هاي تمريني رو در يك پوشه نگهداريد چون در آينده به يك الهام براي كارهاتون تبديل ميشن.

7.استفاده از مطبوعات و مجلات

با مجلات كوچك كه براي يك دانشمند، نويسنده، رياضي دان يا مهندس است شروع كنيد. ايده در يك لحظه ايجاد مي شود.از آنجاييكه دانش آموزان متن هاي مختلف جالب رو يادداشت ميكنند و با ايجاد ارتباط بين اين نوشته ها ميتوانند به يك ايده ناب برسند.

8.براي يادگيري ايده هاي جديد تحقيق و جست جو كنيد.

خارجيا ميگن we don’t know what we don’t know شايد خيلي بديهي باشد اما اين جمله ساده نشانگر امر مهم تحقيق براي عمل به هر ايده است.تحقيق به علم و اطلاعات دانش آموزان عمق مبخشد و راه هاي جديد فكر كردن رو به شما آموزش ميدهد.

9.از همكلاسي ها و همكاران خود انتقاد كنيد.

سيستم هاي ثبت بازخورد نوشته ها و طرح ها براي دانش  آموزان راه مفيدي است تا افكار و ايده هاي خودشون رو بروز دهند، بازخورد بگيرند و به راه استفاده از اين نظريات در كارهايشان دست يابند. براي شروع گالري ها و خيريه ها عالي هستند.

10.پازل و معما حل كنيد تا به مغزتان تمرين فكر كردن متفاوت بدهيد.

استفاده از بازي هاي معمايي گروهي براي دانش آموزان ،آنها را در راه استفاده از ابزار خلاقيت و تفكر ناب كه در ذاتشان است قرار  مي دهد.

 

توانايي هاي خلاقيت دانش آموزان خود را با استفاده از 2 يا 3 مورد از اين ابزار بهبود بخشيد.دوره هاي آموزشي ، دانش آموزان خود را آماده پذيرش و تطابق با اين ابزار مي كنند.آنها ميتوانند به راحتي راهي را كه مناسب نيازشان است انتخاب كنند.

اجراي آزمايش هاي تجربي در شرايطي كه از هدف انجام پروسه بي اطلاع باشيد بسيار مشكل است. جست وجو در مقالات زماني كه هيچ اطلاعي از مهارت هاي جست وجو علمي نداريد كاري طاقت فرساست. داستان درباره خلاقيت هم همين گونه است.

خلاق بودن نيازمند توسعه ي ابزار است. خلاق بودن به معني آن است كه يك نفر بتواند در تواناييهايش جست و جو كند و استراتژي هاي تمريني خود را امتحان كند و اگر شكست بخورد ميتواند از مهارت هاي ديگرش استفاده كند.دانش آموزان ميتوانند با استفاده از اين جعبه ابزار استقلال خود را بدست بياورند. "شروع كردن" مهم ترين قدم براي بهبود خلاقيت است. قابل توجه مادر پدر هاي عزيز استاد سلام مرجع تدريس خصوصي دوره هاي خلاقيت بچه ها را برگزار مي كنند و شما مي توانيد با خيال آسوده فرزندان خود را ثبت نام كنيد.


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۴:۴۰ توسط:ostadsalam موضوع:

بدون مبارزه، كلاس آنلاين را ابزاري براي آموزش ببينيم مثل هر تكنولوژي جديد

در اين مطلب سعي مي كنيم نوع مبارزه با كلاس آنلاين را كه اين روزها، براي تدريس و تدريس خصوصي و دوره هاي آموزشي به نوعي ابزار تبديل شده است را بررسي مي كنيم، كلاس آنلاين را يك ابزار جديد آموزشي ببينيم.

وقتي بانكها كم كم كاغذ را كنار ميگذاشتند و جلوي هر كارمند كم كم بر اساس رتبه هاي هر كارمند بانكي، يك كامپيوتر قرار ميگرفت، وقتي پدران و پدر بزرگهامان به بانك ميرفتند هميشه ميگفتند، از وقتي كامپيوتر آمده فلان طور شده و الفاظي در جهت مبارزه با اين تكنولوژي به كار مي بردند و همه اتفاقات را به خاطر كامپيوتر ميدانستند، صف هاي طولاني و بد منظره در بانكها با تكنولوژي دستگاه نوبت دهي يا ابزاري براي پاسخ  به نياز نوبت دهي سازماندهي شدند اما باز مردم صف را ترجيح ميدادند و حال مي بينيم كاملا اين ابزار نوبت دهي در هر بانك راه درست و تميزي به نياز بانكي شد و جايگزين خوبي براي صف هاي بانكي، همه روي صندلي مي نشينند تا نوبتشان برسد، ولي مبارزه اوليه را يادمان هست، سخت گيري بانكها به خصوصي بانكهاي خصوصي كه سخت گيري محترمانه بود، كم كم  استفاده از دستگاه نوبت دهي در بانك به عادتي تسهيلگر در مردم تبديل شده است، حالا حتي در مراكز مختلف ديگر كه مراجعه كننده حضوري زياد هست، مثل ادارات دولتي، برخي درمانگاه ها در حال استفاده است.

 

چرا كلاس آنلاين خوبست؟
1- در شهرهاي شلوغ، نيازي به رفت و آمد در شهر نداريم، دو يا سه ساعت از خانه تا آموزشگاه هدر نميرود

2- در شهرهاي دور از امكانات كافي، ميتوانيم با استادهاي با تجربه و به نام، در شهرهاي بزرگ مهارتهاي جديد بياموزيم

3- صرفه جويي در هزينه هاي رفت و آمد براي شاگرد

4- صرفه جويي در هزينه هاي رفت و آمد براي استاد و هزينه پذيرايي از شاگردان در كلاس، در كلاس آنلاين، در منزل شاگرد و به عهده خودش هست!

5- سرعت اينترنت ايران، براي برگزاري كلاس ها به صورت آنلاين هم اكنون قابل قبول است.

6- جديدا استادهاي به روز، هم در سايتهاي مشهور آموزشي ايران، خود را آنلاين هم معرفي مي كنند و به راحتي در دسترس هستند.

مشكلات كلاس آنلاين در ايران

  1. عدم آشنايي فراگيران عادي با كلاس آنلاين
  2. عدم اعتماد به تكنولوژي هاي جديد
  3. عدم پوشش اينترنت براي همه شهر ها و همه مناطق، حتي در برخي شهرهاي بزرگ كه برخي نمي توانند اينترنت پر سرعت داشته باشند
  4. نگراني از هزينه هاي احتمالي است، البته مردمي كه كلمه دانلود در ليست اول براي جستجو ها قرار دارد اين نگراني عجيب است.  

ما در صفحه كلاس آنلاين در حال آموزش و برطرف كردن ترس و نگراني مردم از واژه كلاس آنلاين هستيم، باشد تا در آينده نزديك با استادها در كلاس آنلاين آموزش ببينند و از يادگيري آسان و راحت در دسترس، لذت ببرند، به اميد حضور شاگردها و استادهاي خوب در كلاس آنلاين استاد سلام با بيش از 20000 استاد به روز.


برچسب: تدريس خصوصي، دوره هاي آموزشي، كلاس آنلاين، هزينه تدريس خصوصي، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۳:۱۶ توسط:ostadsalam موضوع:

جزئيات آزمون الكترونيكي براي گروه دندانپزشكي اعلام شد

جزئيات آزمون الكترونيكي براي گروه دندانپزشكي اعلام شد

آزمون الكترونيك ميان دوره پيش كارورزي و علوم پايه دندانپزشكي (سبك قديم) آبان ماه ۹۶ برگزار مي شود
به گزارش خبرنگار مهر، متقاضيان آزمون الكترونيك ميان دوره پيش كارورزي و علوم پايه دندانپزشكي (سبك قديم) در دو دسته داوطلبان تحصيل كرده در خارج و داخل كشور بايد پيش از ثبت نام در آزمون نسبت به تشكيل پرونده اقدام كنند.

داوطلبان تحصيل كرده در خارج از كشور هستند و پيش از اين در مركز خدمات آموزشي تشكيل پرونده داده اند، بايد قبل از ثبت نام از طريق سايت http://epay.sanjeshp.ir مبلغ يك ميليون ريال (۱۰۰ هزار تومان) بصورت اينترنتي به عنوان هزينه ثبت نام پرداخت كنند و با در دست داشتن پرينت پرداخت هزينه و به همراه داشتن يك قطعه عكس و كارت ملي به حوزه مركز قطب برگزار كننده آزمون هاي جامع علوم پايه و پيش كارورزي مراجعه كنند.

داوطلبان بايد در روزهاي ۲۰ تا ۳۰ مهرماه ۹۶ به حوزه مركز قطب برگزار كننده آزمون هاي جامع علوم پايه و پيش كارورزي شامل دانشگاههاي علوم پزشكي بيرجند، تبريز، تهران، زابل، زاهدان، شيراز، گيلان، مازندران، همدان مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون مذكور اقدام كنند.

ثبت نام اين دسته از داوطلبان به صورت مشروط است و صدور كارت ورودبه جلسه آزمون منوط به تأييد مركز خدمات آموزشي خواهد بود.

داوطلبان تحصيل كرده در داخل كشور نيز جهت ثبت نام بايد از روز پنجشنبه ۲۰ مهر تا روز يكشنبه ۳۰ مهرماه به دانشگاه محل تحصيل خود در حوزه مركز قطب برگزار كننده آزمون هاي جامع علوم پايه و پيش كارورزي مراجعه و يا با معرفي دانشگاه به نزديكترين مركز قطب برگزار كننده آزمون مراجعه كنند.

آزمون الكترونيك ميان دوره پيش كارورزي و علوم پايه دندانپزشكي (سبك قديم) پنجشنبه ۱۱ آبان ماه ۹۶ برگزار مي شود.

منبع:   خبرگزاري مهر

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تخصصي تدريس خصوصي,تدريس خصوصي زيست شناسي,تدريس خصوصي زيست كنكور,هزينه تدريس خصوصي زيست شناسي,كلاس آنلاين و... براي عزيزان آرزوي موفقيت دارد.


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زيست كنكور، تدريس خصوصي زيست، هزينه تدريس خصوصي، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۲۷:۳۸ توسط:ostadsalam موضوع:

آزمون ارزشيابي دانش آموختگان خارج فيزيوتراپي برگزار مي شود

آزمون ارزشيابي دانش آموختگان خارج فيزيوتراپي برگزار مي شود

آزمون ارزشيابي دانش آموختگان خارج از كشور در رشته فيزيوتراپي ۲۴ مهرماه ۹۶ برگزار مي شود
به گزارش خبرگزاري مهر، مركز خدمات آموزشي وزارت بهداشت اعلام كرد آزمون ارزشيابي دانش آموختگان خارج از كشور در رشته فيزيوتراپي براي دانش آموختگان رشته فيزيوتراپي كه درخواست ارزشيابي مدرك آنها در مقطع كارشناسي در سامانه مركز خدمات آموزشي جهت شركت در آزمون تاييد شده است، برگزار مي شود.

 

آزمون ارزشيابي رشته فيزيوتراپي دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶ ساعت ۱۰ صبح در محل مركز خدمات آموزشي ساختمان وزارت بهداشت به نشاني تهران، شهرك غرب، خيابان ايوانك شرقي بين فلامك و زرافشان، ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، بلوك طبقه دوم برگزار مي شود.

منبع: خبرگزاري مهر

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تدريس خصوصي,تدريس خصوصي زيست شناسي,تدريس خصوصي زيست كنكور,تدريس خصوصي شيمي,هزينه تدريس خصوصي,كلاس آنلاين و ... براي اين عزيزان آرزوي موفقيت دارد.برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زيست كنكور، تدريس خصوصي زيست، هزينه تدريس خصوصي، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۴:۱۲ توسط:ostadsalam موضوع:

آغاز ثبت نام در آزمون كارشناسي ارشد فراگير پيام نور از ۲۳ مهر

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور گفت: ثبت نام براي شركت در آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه ۹۶ (نوبت هجدهم) از روز يكشنبه ۲۳ مهرماه ۹۶ آغاز مي شود

حسين توكلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام براي شركت در آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور (بهمن ماه ۹۶) نوبت هجدهم از روز يكشنبه ۲۳ مهرماه ۹۶ منحصرا به صورت اينترنتي از طريق سايت سازمان سنجش آغاز مي شود و اين مهلت در يكشنبه ۳۰ مهرماه به پايان مي رسد.تدريس خصوصي كنكور

وي افزود: تمامي داوطلبان متقاضي ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و آماده كردن مدارك مورد نياز به سايت سازمان سنجش مراجعه و براي ثبت نام در آزمون مذكور اقدام كنند.

مشاور عالي سازمان سنجش يادآور شد: با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام به صورت اينترنتي انجام مي شود داوطلبان لازم است به وسيله كارت هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۷۰۰ هزار ريال (۷۰ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت نام اقدام كنند.

توكلي خاطرنشان كرد: آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور در روز جمعه ۸ دي ماه ۹۶ برگزار مي شود.

منبع:  خبرگزاري مهر

استادسلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تخصصي تدريس خصوصي , تدريس خصوصي كنكور ارشد , تدريس خصوصي كنكور, تدريس خصوصي حسابداري , تدريس خصوصي مديريت صنعتي و ... براي عزيزان شركت كننده در اين آزمون آرزوي موفقيت دارد.برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي كنكور ارشد، تدريس خصوصي كنكور، هزينه تدريس خصوصي، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۰:۲۶ توسط:ostadsalam موضوع:

شنبه آخرين فرصت انتخاب رشته دكتري/ شركت ۱۹هزار نفر در تكميل ظرفيت

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: شنبه ۲۲ مهرماه آخرين فرصت انتخاب رشته در مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال ۹۶ است.تدريس خصوصي كنكور دكتري

حسين توكلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به مجوزهاي جديد براي برخي از رشته ها و ظرفيت هاي مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دكتري نيمه متمركز سال ۹۶، بيش ۴۰ كدرشته به مجموعه ظرفيت ها اين مرحله اضافه شد و داوطلبان براي ثبت نام و انتخاب رشته تا روز شنبه ۲۲ مهرماه فرصت دارند، ۱۵ كدرشته محل را انتخاب كنند.

مشاور عالي سازمان سنجش تاكيد كرد: داوطلباني كه تاكنون نسبت به انتخاب رشته اقدام كرده اند مي توانند فرم انتخاب رشته خود را با توجه به رشته ها و ظرفيت هاي جديد ويرايش كنند.

توكلي گفت: داوطلباني كه در آزمون ورودي‌ دوره دكتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال ۱۳۹۶ ثبت نام و شركت كرده اند و با توجه به كارنامه آزمون داراي نمره كل مثبت هستند، مي توانند، براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون (شماره يك) و دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره ۲) آزمون مذكور و همچنين اطلاعيه‌هاي سازمان سنجش نسبت انتخاب رشته اقدام كنند.

وي اظهار داشت: تاكنون ۱۹ هزار و ۱۴ داوطلب آزمون ورودي دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال ۹۶ نسبت به انتخاب كد رشته هاي خود در مرحله تكميل ظرفيت اقدام كرده اند.تدريس خصوصي

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: آن دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ قبلاً در رديف پذيرفته شدگان نهايي آزمون دكتري «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذيرفته شده اعلام شده اند مجاز به شركت در مرحله تكميل ظرفيت هستند، اما اگر در مرحله تكميل ظرفيت پذيرفته شوند قبولي قبلي آنان «كان‌لم‌يكن» تلقي شده و بايد در كدرشته قبولي جديد ثبت‌نام كنند و ادامه تحصيل دهند. 

توكلي گفت: گزينش‌ نهايي‌ در هر يك‌ از كدرشته‌هاي تحصيلي‌ اعلام شده در اين اطلاعيه، مطابق‌ شرايط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه هاي راهنماي شركت در آزمون و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره ۱ و ۲) و اطلاعيه‌هاي قبلي آزمون‌ مذكور انجام‌ خواهد شد.

وي يادآور شد: نتايج معرفي شدگان چند برابر ظرفيت هر يك از كدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه در تاريخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طريق سايت اينترنتي اين سازمان براي انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

منبع:http://www.mehrnews.com/

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تدريس خصوصي , تدريس خصوصي كنكور دكتري , تدريس خصوصي زبان انگليسي, تدريس خصوصي تافل , تدريس خصوصي آيلتس و ... آرزوي موفقيت براي اين عزيزان دارد.

 


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي كنكور دكتري، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي تافل، تدريس خصوصي آيلتس، كلاس آنلاين، كلاس مجازي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۲:۱۰ توسط:ostadsalam موضوع:

همكاري دو ناشر ايراني براي تاليف و ترجمه كتاب كودك

همكاري دو ناشر ايراني براي تاليف و ترجمه كتاب كودك

دو موسسه نشر صرير و شباويز همكاري مشترك خود براي تاليف، ترجمه و انتشار كتابهاي كودك و نوجوان تدريس خصوصي زبان انگليسي كودك اعلام كردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دو موسسه بزرگ نشر ايران در محل در آستانه آغاز شصت و نهمين دوره نمايشگاه كتاب فرانكفورت همكاري خود را در قالب توليد، ترجمه و تصويرگري كتاب اعلام و از شصت عنوان كتاب كه حاصل اين فعاليت مشترك است رونمايي مي كنند.

نشر صرير وابسته به بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس و موسسه انتشارات شباويز دو طرف اين همكاري هستند.

بر اساس اعلام محمدحسين كريمي‌پور مسئول انتشارات صرير كه مديريت غرفه مستقل اين موسسه در نمايشگاه كتاب فرانكفورت را نيز بر عهده دارد، شصت عنوان كتاب كودك و نوجوان تاليف شده در راستاي اين همكاري مشترك كه با ترجمه انگليسي تهيه و منتشر شده است در اين نمايشگاه براي نخستين بار رونمايي و در معرض ديد و مذاكره براي واگذاري امتياز فروش قرار مي‌گيرد.

كريمي‌پور در اين زمينه در گفتگو با مهر اعلام كرد: شيوه اين همكاري به صورتي بود كه آثار و تصويرگري مرتبط با آنها در كارگاه‌هايي به حمايت ما و مديريت خانم فريده خلعتبري مدير نشر شباويز توليد شده و ما نيز از انتشار آنها حمايت كرده‌ايم.تدريس خصوصي

در راستاي اين همكاري مشترك در غرفه نشر صرير در نمايشگاه كتاب فرانكفورت در سال جاري، فريده خلعتبري مدير نشر شباويز حضور داشته و به معرفي اين آثار خواهد پرداخت.

اين همكاري در حالي صورت مي‌پذيرد كه نشر شباويز يكي از مهمترين ناشران كودك و نوجوان ايراني و از فعالان حضور در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي كتاب و مجامع ادبي كودك و نوجوان به شمار مي‌رود كه شمار قابل توجهي از آثار توليد شده توسط اين موسسه توانسته‌اند با واگذاري امتياز رايت به ساير كشورها ترجمه شوند.

در ميان آثار منتشر شده در اين مجموعه اسامي نويسندگاني چون فريده خلعتبري؛ سرور كتبي، ماهدخت كشكولي، الهه فدايي تهراني، فروزنده نعمت‌الهي، شبنم جوادي مطلقي، فاطمه مشهدي رستم، سارا نيروبخش و... و. و نيز تصويرگراني چون ژيلا هدايي، نسيم آزادي، مهرنوش معصوميان، علي نامورالهام كاظمي، علي مفاخري و... و. به چشم مي‌خورد

منبع:خبرگزاري مهر

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تخصصي تدريس خصوصي , تدريس خصوصي  زبان انگليسي كودك , استعداديابي كودك , تدريس خصوصي مهارت اجتماعي كودك و ... آرزوي موفقيت روز افزون دراين نمايشگاه را دارد.برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي كودك، تدريس مهارت اجتماعي كودك، استعداد يابي كودك، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۰:۲۴ توسط:ostadsalam موضوع:

20مهرماه، روز بزرگداشت حافظ

  20مهرماه، روز بزرگداشت حافظ
خواجه شمس الدين محمد شيرازي شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغيب از بزرگترين شاعران غزل سراي ايران و جهان به شمار مي رود. حافظ را نمي توان از سنخ شاعران تك بعدي و تك ساحتي محسوب و تفكر شاعرانه اش را تنها به يك وجه خالص تفسير و تاويل كرد.تدريس خصوصي ادبيات

 

حافظ مردي بود اديب، عالم به علوم ادبي و شرعي و آگاه از دقايق حكمي و حقايق عرفاني. استعداد خارق العاده

او در تلفيق مضامين و آوردن صنايع گوناگون بياني در غزل او را سرآمد شاعران زمان خويش و حتي تمامي شاعران زبان فارسي كرده است. او بهترين غزليات مولوي، سعدي، كمال، اوحدي، خواجو و سلمان را استقبال كرده است اما ديوان او به قدري از بيتهاي بلند و غزليات عالي و مضمونهاي نو پر است كه اين تقليدها و تأثرها در ميان آنها كم و ناچيز مي نمايد. علاوه بر اين، مرتبه والاي او در تفكر عالي و حكمي و عرفاني و قدرتي كه در بيان آنها به فصيح ترين و خوش آهنگ ترين عبارات داشته، وي را به عنوان يكي از بزرگترين و تاثيرگذارترين شاعران ايران قرار داده و ديوانش را مورد قبول خاص و عام ساخته است.


اين نكته را نبايد فراموش كرد كه عهد حافظ با آخرين مراحل تحول زبان فارسي و فرهنگ اسلامي ايران مصادف بود. از اين روي زبان و انديشه او در مقايسه با استادان پيش از وي به ما نزديك تر است و به اين سبب است كه ما حافظ را بيشتر از شاعران خراسان و عراق درك مي كنيم و سخن او را بيشتر مي پذيريم.

 

منبع:http://www.beytoote.com

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تخصصي تدريس خصوصي,تدريس خصوصي ادبيات,تدريس خصوصي عربي, كلاس آنلاين و ... اين روز را به دوستداران شعر و ادب پارسي تبريك مي گويد.


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي ادبيات، تدريس خصوصي عربي، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۵۴:۱۶ توسط:ostadsalam موضوع:

علوم ورزشي دانشگاه تهران؛ رتبه نخست كشور و ۳۰۰-۲۰۱جهان

علوم ورزشي دانشگاه تهران؛ رتبه نخست كشور و ۳۰۰-۲۰۱جهان

 

دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه تهران با قرار گرفتن در رتبه زير ۳۰۰ دانشگاه‌هاي جهان در علوم ورزشي و تربيت بدني سرآمد دانشگاه‌هاي ايران شد.

 

دكتر فواد صيدي، معاون پژوهشي دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي در گفتگو با روابط عمومي دانشگاه تهران گفت: بر اساس آخرين آمار رتبه بندي علمي دانشگاه‌هاي برتر جهان در حوزه علوم ورزشي كه توسط مؤسسه شانگهاي در سال ۲۰۱۷ انتشار يافته است، دانشگاه‌هاي تهران، آزاد اسلامي و گيلان در رتبه ۲۰۱-۳۰۰جهان قرار گرفته‌اند.

وي در تشريح نحوه محاسبه امتيازبندي شاخص‌ها افزود: با توجه به امتياز كلي يا همان توتال، بر اساس كميت، كيفيت و مشاركت بين‌المللي در مقالات چاپ شده برگرفته از پنج شاخص به اختصار PUB, CIT, CPP, TOP, IC ، دانشگاه تهران با امتياز ۶ / ۹ به عنوان رتبه نخست ايران معرفي شده است. اين در حالي است كه دانشگاه آزاد اسلامي (با مجموع واحدهاي تحت پوشش در كشور) در اين رتبه بندي با امتياز ۶ / ۳ در جايگاه دوم و دانشگاه گيلان با امتياز ۵ / ۵۹ در رتبه سوم ايران قرار گرفته‌اند.تدريس خصوصي

معاون پژوهشي دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي با ارزشمند خواندن اين جايگاه خاطرنشان كرد: در روزهاي اخير به دليل تفسير سطحي اطلاعات گزارش شده در سايت مؤسسه شانگهاي، رتبه دانشگاه تهران در ميان دانشگاه‌هاي ايران، به اشتباه سوم منتشر شده بود. در صورتي كه رتبه هر دانشگاه در اين رتبه‌بندي بر اساس مجموع پنج شاخص مورد اشاره تعيين مي‌شود و در آن هم كل شاخص‌ها و هم وزن هر شاخص محاسبه مي‌شود كه با محاسبه شاخص‌ها و وزن آنها در اين رتبه‌بندي، دانشگاه تهران جايگاه اول كشور را دارد و دانشگاه آزاد و دانشگاه گيلان به ترتيب در رتبه‌هاي دوم و سوم كشوري قرار گرفته‌اند.

دكتر صيدي در پايان اين موفقيت را كه به گفته او حاصل تلاش پژوهشي اعضاي هيأت علمي دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي دانشگاه تهران است، به همكاران خود و نيز دانشگاهيان دانشگاه آزاد و دانشگاه گيلان تبريك گفت.

 

منبع:http://ut.ac.ir/fa/news

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تدريس خصوصي ,تدريس خصوصي بدنسازي, تدريس خصوصي پيلاتس ,تدريس خصوصي واليبال ,تدريس خصوصي شطرنج ,تدريس خصوصي شنا و ... اين موفقيت را تبريك عرض مي نمايد.برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي پيلاتس، تدريس خصوصي شنا، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۵۶:۲۰ توسط:ostadsalam موضوع: