ostadsalam

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: كتاب هاي درسي بايد در مدرسه بماند.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاري برنا، رضوان حكيم زاده در خصوص سنگيني كيف دانش آموزان به دليل حمل تمامي كتاب هاي درسي اظهار داشت: اين مشكل صرفا به حجم كتاب هاي درسي بر نمي گردد، بلكه تبليغات گسترده در زمينه كتاب هاي كمك آموزشي و ترغيب والدين به خريدن اين نوع كتاب ها نيز به اين مساله دامن زده است.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه تعدد برنامه هاي درسي، متن محور يا كتاب محور بودن يك اشكال است، تصريح كرد: بسياري از مهارت ها و مفاهيم اصلي را مي توان از طريق بسته ها و فيلم هاي آموزشي به شكل بهتري به دانش آموزان، آموزش داد.

وي يادآور شد: تا زماني كه معلمان موظف باشند مبناي فعاليت هاي ياددهي و يادگيري در كلاس درس را بر اساس متن كتاب درسي تنظيم كنند اين مساله به قوت خود باقي خواهد بود به عبارت ديگر از نظر علمي هيچ لزومي ندارد كه دانش آموزان كتاب هاي متعدد داشته باشند و هر روز اين كتاب ها را با خود حمل كنند.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش افزود: كتاب هاي درسي بايد داخل مدرسه بماند و فرصت هاي ياددهي و يادگيري به گونه اي طراحي شود كه نياز نباشد دانش آموزان كتاب هاي خود را به منزل ببرند.

حكيم زاده بيان كرد: از آنجا كه امروز در يك جريان كاملا برعكس، مشاركت خانواده ها به سهيم شدن در انجام تكاليف درسي معني شده و به جاي اينكه مدرسه خود را مسئول نقاط قوت و ضعف دانش آموز بداند و خانواده ها از نظام آموزشي مطالبه گر باشند، روند آموزش در مسيري قرار گرفته كه مدارس از خانواده ها مي خواهند تا در صورت ضعف فرزندشان در يك يا چند درس، براي جبران آن فكري بيانديشند.

وي با بيان اينكه در اين شرايط خانواده ها دست به دامن كتاب كهاي كمك آموزشي، كلاس هاي خصوصي و آموزشگاه ها مي شوند و به همين دليل بچه ها مجبور هستند كتاب ها و تمامي لوازم درسي را با خود به منزل ببرند،گفت: مشاركت خانواده ها بايد اما به معناي آن نيست كه خانواده در كنار فرزند خود، درگير تكاليف درسي شود.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش يادآور شد: برنامه درسي، معادل كتاب درسي تلقي مي شود و فرصت‌هاي ياددهي و يادگيري از طريق مواد آموزشي امكان پذير است و در يك روش آموزشي درست به ويژه دوره ابتدايي قرار نيست دانش آموزان تكليف خاصي به جز كار پژوهشي و خلاقانه را در بيرون از مدرسه انجام دهند.

منبع :http://www.bornanews.ir

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تخصصي آموزشي در زمينه هاي تدريس خصوصي ,  تدريس خصوصي رياضي , تدريس خصوصي زبان انگليسي , تدريس خصوصي رياضي با روش هاي نوين , تدريس خصوصي رباتيك , كلاس آنلاين , كلاس مجازي  و... كمك شاياني در جهت كمك هاي آموزشي در خانه به خانواده ها نموده است .برچسب: تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي رباتيك، كلاس آنلاين، كلاس مجازي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۴:۲۲ توسط:ostadsalam موضوع:

بيماري وبا در كشور كتنرل شده است و امسال تقريبا هيچ موردي از اين بيماري در كشور نداشته ايم.

تهران-ايرنا- معاون مركز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي گفت: بيماري وبا در كشور كتنرل شده است و امسال تقريبا هيچ موردي از اين بيماري در كشور نداشته ايم.

محمود نبوي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ايرنا افزود: اگر چه بيماري وبا يك بيماري بومي در ايران است و در سال ها و دهه هاي اخير نيز همواره موارد قابل توجهي از اين بيماري را در كشور داشته ايم اما در چند سال اخير با اقدامات بهداشتي انجام شده، اين بيماري در ايران كنترل شده است.
وي ادامه داد: طي سال هاي 94 و 95 هيچ موردي از بيماري وبا در كشور نداشتيم و امسال نيز تاكنون هيچ مورد قابل توجهي از بيماري وبا در كشور نداشته ايم و اگر يكي دو مورد بيماري شبه وبا نيز وجود داشته، خفيف بوده و قابل توجه نبوده است و تقريبا مي توان گفت هيچ موردي از بيماري وبا در كشور نداشته ايم.
معاون مركز مديريت بيماري هاي واگير وزارت بهداشت افزود: با توجه به تعهدات بين المللي ايران اگر در يك نقطه از كشور اپيدمي يا موردي از بيماري وبا وجود داشته باشد بايد آن را به سازمان بهداشت جهاني گزارش كنيم و خوشبختانه هيچ گزارشي از اين بيماري در كشور نداشته ايم.
وي گفت: با توجه به شيوع بيماري وبا در يمن كه در همسايگي عربستان است، اين نگراني وجود داشت كه مواردي از اين بيماري در بين حجاج ديده شود اما خوشبختانه با توجه به سيستم آب و فاضلاب بهداشتي و پيشرفته عربستان هيچ موردي از اين بيماري بين حجاج نيز ديده نشد.
نبوي افزود: بيشترين احتمال بروز و شيوع بيماري وبا در فصل تابستان است كه هوا گرم است و اكنون كه به سمت سرد شدن هوا پيش مي رويم به خصوص با توجه به اينكه شب ها سرد شده است و آب ها در شب ها سرد مي شوند، چون ميكروب ناقل بيماري وبا در سرما از بين مي رود، بنابراين خطر جدي انتقال بيماري وبا در كشور نداريم.
بيماري وبا يك بيماري باكتريايي است كه از طريق آب آلوده و دفع غير بهداشتي فاضلاب منتقل مي شود، اين بيماري به خصوص از طريق سبزي هايي كه با فاضلاب آبياري مي شوند، قابل انتقال است و در سال هاي گذشته سبزي آلوده يكي عوامل مهم انتقال اين بيماري در ايران بوده است.
اسهال آبكي، استفراغ و حالت تهوع از جمله علايم بيماري وباست و در صورت ادامه اسهال و كاهش آب بدن، اين بيماري مي تواند بسيار خطرناك باشد، در سال هاي گذشته از جمله در سال هاي 1377 تا 1384 مواردي از اپيدمي بيماري وبا در كشور گزارش شد.

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82681954

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تدريس خصوصي , تدريس خصوصي زبان انگليسي ,تدريس خصوصي  آيلتس , كلاس آنلاين  , تدريس خصوصي زيست شناسي , تدريس خصوصي شيمي , و ... آرزوي صحت و سلامتي را براي تمامي جامعه دارد.برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۰۰:۲۶ توسط:ostadsalam موضوع:

تهران-ايرنا- رئيس مركز سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي از آغاز هفته سالمند خبر داد و اسامي روزهاي اين هفته را اعلام كرد.


محمد اسماعيل مطلق روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ايرنا گفت: هفته سالمند در ايران از دوشنبه دهم مهر آغاز مي شود و روزهاي اين هفته به ترتيب روز دوشنبه «روز سالمند، ايثار و مقاومت» و سه شنبه «روز سالمند و مناسبت هاي مذهبي»، چهارشنبه «روز سالمند و سبك زندگي سالم»، پنجشنبه ،«روز سالمند و امنيت اجتماعي»، جمعه، «روز سالمند، ارزشهاي فرهنگي و ديني»، شنبه «روز پدربزرگ، مادربزرگ و انتقال تجربيات و يكشنبه 16 مهر «روز سالمند، توانمندي و مشاركت» نامگذاري شده است.
وي گفت: افزايش اميد زندگي دستاورد مثبت توسعه اجتماعي، اقتصادي و پيشرفت هاي نظام سلامت در سطح جهان و كشور ما است و پيامد طبيعي افزايش اميد زندگي، سالخوردگي جمعيت است.
مطلق افزود: بر اساس سرشماري 1395 از جمعيت 79 ميليوني كشور، 7 ميليون و 400 هزار نفر يعني 9.28 درصد سالمند هستند و پيش بيني مي شود كه درصد سالمندان ايران تا سال 2025 ميلادي يعني 8 سال ديگر به 10 و تا 2050 يعني 33 سال ديگر به بيش از 30 درصد برسد.
وي گفت: بر اساس اين پيش بيني در سال 2050 درصد جمعيت سالمند در ايران از ميانگين جهان و آسيا بيشتر و از هر سه نفر، يك نفر سالمند خواهد بود.
وي افزود: فزوني سرعت رشد جمعيت سالمند در مقايسه با رشد جمعيت كل كشور و پيش بيني افزايش تعداد و سهم سالخوردگان در ساله اي آتي لزوم برنامه ريزي آينده نگر براي كنترل مسائل مربوط به اين گروه از جمعيت را مورد تاكيد قرار مي دهد
رئيس دفتر سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت اضافه كرد: فقدان سلامتي، سالخوردگي جمعيت را از يك فرصت به تهديد تبديل مي كند و با توجه به به چند وجهي بودن خدمات مرتبط با سلامتي سالمندان، ضروري است اين موضوع به عنوان يك اولويت مهم، در صدر سياست ها و برنامه هاي كشور قرار گيرد

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82681954

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تدريس خصوصي , تدريس خصوصي زبان انگليسي ,تدريس خصوصي  آيلتس , كلاس آنلاين و ... آرزوي صحت و سلامتي را براي تمامي جامعه سالمندان دارد.


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۵۴:۱۳ توسط:ostadsalam موضوع:

نگاهي جامعه شناسانه به نيازهاي جوانان در روزهاي محرم

جمع شدن هاي روزهاي محرم در تكيه ها بعد از انزواهاي شهري اينروزها، خوب نشانمان ميدهد كه جمعيت نيمي جوان ما چقدر احتياج به حركت هاي جمعي و پذيرش مسئوليت اجتماعي دارد، هيئت  هاي جدا جدا ولي پر شور درحالي كه اتحاد بيشتر ميخواهند تا مثل قديم ها باشكوهتر باشند و بيشتر متفكران عاشورا را به فكر وادار كنند

جواناني كه از خانه كم بيرون ميروند و يا فقط در اجتماعهاي خودشان هستند به يكباره بر اساس ادامه احساس نسل خانوادگي و حسي دلي به هيئت مي روند و بايد اتحاد را بياموزند

يكي مداح شده، يكي تبل مي زند و يكي آشپزي مي كند و يكي پياز پوست مي كند، يكي در دسته مياندار است و بقيه با حركت زنجير او، زنجير مي زنند

اگر اين كار تيمي درست پيش رود ديگران بيشتري براي همدلي مي پيوندند

بايد همه واقعيات را ديد و نميشود دل خانواده در خانه نشين را براي خوردن نذري نديد

خانواده نيت گرفتن حاجت از نذري را دارد و نذري دهندگان هم عاشق خيرات هستند، كسي بايد اينجا هم ميانه گيري كند در خانواده كه برادرها و پدر مسئوليت اين مهم را دارند، مادر ها بچه ها را به تماشا ميبرند و خاطره كودك كنار مادرش ازين روزها تا ساليان سال با هر محرم به يادش زنگ مي زند و حس عميق اين روزها را بيشتر مي كند

با نگاهي ازين سمت هم ميشود در مدح محرم نوشت كه درسهايي دارد براي كودك تا پدر ميانه دار، هميشه درس "تدريس خصوصي زبان" و "تدريس خصوصي حسابان" و "تدريس خصوصي عربي" نيست، ديدن دسته و عمق مسئوليت ها در اين روز البته از "كلاس آنلاين" بيشتر است، اين روزها بايد محل قديمي را ديد و "كلاس مجازي" اينجا و "تدريس خصوصي" لازم نيست

پيشنهاد ما در برگزتري بهتر اين مراسم بيرون زدن از خانه براي خانه نشين هاست تا علاقه به حضور در جمع نوجوان و جوان و كودك را ببينيم و بيشتر در جهت راه اندازي و شكوه آوري به اين مراسم عاشورا و اين دست كه كم داريم كمك كنيم و بعد از بعد مذهبي به عدالت و هم گون انديشي مراسم فكر كنيم و خود را در اين مراسم عضوي موثر در كنار مردم بدانيم، بني آدم اعضاي يكديگرند را در مراسم محرم هم ميشود راحت ديد تا معناهاي ديگر را درك كرد

همه اينها ازين بعد كه نظر شخصي ما براي بزرگداشت مراسم هيئت هاي بزرگ است كه كار جمعي بهتري باشد و من ها كم تر شوند، پدرها و عمو ها موثر تر، فرزندان مطيع تر و خاندانها نزديك تر

منبع      http://ostadsalam.ir/default


برچسب: تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي شيمي، تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي فيزيك، تدريس خصوصي ادبيات، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۰۸:۵۳ توسط:ostadsalam موضوع:

دانشگاه تهران ميزبان هشتمين همايش دوسالانه بررسي مسائل آموزش زبان انگليسي در ايران

به گزارش ايرنا، اين همايش از سلسله همايش هاي آموزش زبان انگليسي است كه بصورت دوسالانه در اين دانشگاه برگزارمي شود
انديشمندان و متخصصان حوزه آموزش زبان انگليسي، استادان دانشگاه هاي سراسر كشور از جمله دانشگاه علامه طباطبايي، شهيد بهشتي، خاتم، اروميه، شيراز، فردوسي مشهد، اصفهان و حكيم سبزواري ، مدرسين و دانشجويان آموزش زبان انگليسي از سراسر ايران در اين همايش يك روزه شركت داشتند
دكتر «زرافشان» معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش و دكتر «عليرضا ولي پور» رييس دانشكده زبان ها و ادبيات خارجي دانشگاه تهران از جمله سخنرانان مراسم افتتاحيه بودند.
دكتر ولي پور در سخنان خود هدف اصلي اين همايش را ايجاد فرصتي براي اجماع و همفكري محققان، انديشمندان و دانشجويان با بهره گيري از انديشه هاي پژوهش محور ونو در مسير دستيابي به بهترين و بالاترين رتبه هاي علمي در آموزش زبان هاي خارجي عنوان كرد.
دكتر «محمد علوي» دبير علمي همايش نيز در سخناني شركت كنندگان در همايش را در جريان تلاش هايي براي برگزاري اين همايش قرار داد.
كارگاه هاي علمي در حاشيه اين همايش برگزار شد كه به مسائل آموزش زبان انگليسي پرداختند

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82673227

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده تدريس خصوصي كلاس آنلاين و كلاس مجازي  تدريس خصوصي زبان، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، تدريس خصوصي زبان آلماني، تدريس خصوصي فيزيك،  تدريس خصوصي شيمي،  تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي حسابان، تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل، تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي رياضي دوازدهم و .... در تلاش جهت بهبود ارتقا سيستم آموزشي تمام تلاش خود و همكارانش را به كار گرفته است.


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، كلاس آنلاين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۱:۵۲ توسط:ostadsalam موضوع:

فراخوان جشنواره ملي پايان نامه سال دانشجويي منتشر شد


به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا از جهاددانشگاهي، دانشجويان و طلابي كه طي سال‌هاي 1395 تا پايان شهريور سال 1396 در مقطع كارشناسي ارشد يا دكتري دانشگاه‌ها و يا سطوح معادل آن در حوزه‌هاي علميه از پايان‌نامه خود دفاع كرده‌اند، مي‌توانند از اول مهر تا 15 آذرماه با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.isba.ir و تكميل پرسشنامه الكترونيك و بارگذاري نسخه الكترونيك پايان‌نامه خود نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام كنند.
بخش اصلي اين جشنواره شامل 6 گروه علوم پايه، كشاورزي و منابع طبيعي، هنر و معماري، فني و مهندسي، علوم پزشكي و دامپزشكي و علوم انساني است و در بخش ويژه نيز پايان‌نامه‌هاي نگارش شده با موضوع‌هاي اقتصاد مقاومتي، معماري و شهرسازي اسلامي، طراحي مد و لباس ايراني - اسلامي، فرهنگ عمومي و آسيب‌هاي اجتماعي، تجاري‌سازي دانش و فناوري‌هاي نوين و مطالعات فرهنگي (فرهنگ دانشگاهي، سياست‌گذاري فرهنگي، فرهنگ و مديريت جهادي) پذيرش مي‌شوند.
علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پايگاه اطلاع رساني www.isba.ir مراجعه كنند.
پايان‌نامه‌هاي برگزيده اين دوره از جشنواره همچون ادوار گذشته در مراسمي با حضور مسؤولان كشور مورد تقدير قرار مي‌گيرند، ضمن اينكه برگزيدگان امكان حضور در مرحله نيمه‌نهايي مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي از پايان‌نامه (3MT) را خواهند داشت.
بر اساس اعلام روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي، فرايند اجرايي دومين دوره مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي كه به ابتكار دبيرخانه جشنواره ملي پايان‌نامه سال دانشجويي از سال گذشته كليد خورده، طي فراخواني آغاز شده و قرار است اين مسابقات امسال در 9 استان كشور اجرا شود.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82674417

استاد سلام مرجع تخصصي و برگزار كننده كلاس تدريس خصوصي كلاس آنلاين و كلاس مجازي تدريس خصوصي زبان، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، تدريس خصوصي زبان آلماني، تدريس خصوصي فيزيك،  تدريس خصوصي شيمي،  تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي حسابان، تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل، تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي رياضي دوازدهم و ... براي دانشجويان عزيز آرزوي موفقيت روزافزون دارد.


برچسب: تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي شيمي، تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي فيزيك، تدريس خصوصي ادبيات، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۰:۵۴ توسط:ostadsalam موضوع:

بخشنامه رئيس صندوق رفاه دانشجويان به مناسبت سال تحصيلي جديد

به گزارش ايرنا، ذوالفقار يزدان مهر روز شنبه در بخشنامه اي به دانشگاه ها ابلاغ كرد: با توجه به فرارسيدن آغاز سال تحصيلي 97-96 و با عنايت به ضرورت آماده سازي لازم براي ايجاد محيطي امن و آرام براي تامين نيازهاي تحصيلي و معيشتي دانشجويان ضروري است با بسيج منابع و امكانات دانشگاه ها نسبت به كاهش مشكلات و كمبودها اقدامات لازم صورت گيرد.
لذا به منظور پيشگيري از بروز مشكلات احتمالي، دانشگاه ها موظف هستند ترتيبي اتخاذ كنند، تا ضمن بررسي مناسب، تمهيدات لازم به شرح زير براي شروع سال تحصيلي جديد با مشاركت دانشجويان در محيطي شاد و با نشاط فراهم شود.
دراين بخشنامه تاكيد شده است، آمادگي كامل براي اسكان دانشجويان با اولويت اسكان ورودي جديد در خوابگاه و همكاري با خانواده هاي آنان در روز هاي ثبت نام وجود داشته باشد.
بروشور خدمات صندوق رفاه دانشجويان به دانشجويان جديد الورود در روز ثبت نام و برگزاري جلسه آشنايي و معارفه دانشجويان ورودي جديد در روزهاي آغازين سال تحصيلي ارائه شود.
مشاوران در خوابگاه ها، براي كاهش استرس و نگراني هاي دانشجويان از روزهاي آغازين اسكان كار خود را شروع كنند.
در بخش ديگري آمده است: سالن هاي غذاخوري، آشپزخانه ها و خوابگاه هاي دانشجويي قبل از ورود دانشجويان آماده شود.
همچنين رعايت بخشنامه هاي صندوق رفاه در حوزه خدمات تغذيه (اعم از كنترل، تهيه، طبخ و توزيع) و اجاره بهاي خوابگاه هاي دانشجويي بايد رعايت شود.
در قسمت ديگري از اين بخشنامه آمده است، تقويم پرداخت تسهيلات دانشجويي صندوق رفاه طبق بخشنامه ارسال شده به دانشگاه ها بايد رعايت شود.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82674496

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده كلاس هاي تدريس خصوصي كلاس آنلاين و كلاس مجازي  تدريس خصوصي زبان، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، تدريس خصوصي زبان آلماني، تدريس خصوصي فيزيك،  تدريس خصوصي شيمي،  تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي حسابان، تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل، تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي رياضي دوازدهم و ...

سالي سرشار از موفقيت آرزومند است .


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان، هزينه تدريس خصوصي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۰:۰۳ توسط:ostadsalam موضوع:

ايجاد محيط صميمي و دوستانه، ضرورتي براي رفع استرس دانش آموزان

دكتر «ستاره مختاري» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: اين دانش آموزان بايد احساس كنند كه محيط مدرسه فضايي امن است و آنها مي توانند به معلمان، مديران و كاركنان مدارس اعتماد كنند
وي ادامه داد: محيط دوستانه و صميمي، نقش بسيار زيادي در كاهش استرس و اضطراب دانش آموزان در كوتاه ترين زمان دارد و معمولا در مدارسCopy اينطور عمل مي شود.
مختاري، جدايي از والدين و حضور در محيط جديد مدرسه را اصلي ترين دليل نگراني و اضطراب دانش آموزان به خصوص كلاس اولي ها اعلام كرد و گفت: آنان وارد محيطي جديد شوند كه از آن تجربه اي ندارند. حتي در بزرگسالان هم تجربه تغيير و انتقال به شرايط جديد توليد اضطراب و استرس مي كند.
دكتراي روان شناسي شناختي ادامه داد كه شروع مدرسه يك تغيير است و هر تغييري به دنبال خود يكسري استرس دارد، به اين دليل فرد از محيطي به محيط جديد وارد دچار استرس مي شود، اما بزرگسالان در زمان كمتري آن را مديريت مي كنند.

** والدين نقش موثري در كاهش استرس دانش آموزان دارند
وي اظهار كرد: والدين نقش مهمي در مديريت استرس كودكان دارند. آنان بايد با بچه هاي خود صحبت كنند و از دانش آموزان بخواهند كه نگراني هاي خود را بيان كنند. بايد به بچه ها فضا و مجال دهيم تا نگراني هاي خود را به والدين توضيح دهند.
مختاري با اشاره به اين كه توضيح دادن به كودكان در باره فعاليت ها در مدرسه ضروري است، گفت: اما نه در خوبي هاي مدرسه و نه در سختي هاي درس خواندن نبايد اغراق كرد و لازم است به صورت واقع گرايانه و در عين حال دوستانه مطالب را به بچه ها منتقل كرد. مطالب بايد به نحو مطلوب به كودكان منتقل شود تا از استرس و اضطراب دانش آموزان در زمان بازگشايي مدرسه كاسته شود
وي، يادگيري علم و دانش، پيدا كردن دوستان جديد و نظم در زندگي را از جمله ويژگي هاي بارز مدرسه بيان كرد و گفت: ايجاد آمادگي هاي عملي قبل از شروع مدرسه، مي تواند در مديريت برخي از اضطراب ها و ايجاد آمادگي در دانش آموزان موثر باشد.
مختاري به خانواده ها توصيه كرد كه دو تا سه روز قبل از شروع مدرسه كودك را براي ورود آنان آماده كنند. مثلا صبح زود او را از خواب بيدار كنند و با پوشيدن لباس مدرسه مسير منزل تا مدرسه را طي كنند
عضو هيات علمي پژوهشكده علوم شناختي و مغز دانشگاه شهيد بهشتي ادامه داد: خانواده ها در منزل هم با استفاده از روش هاي 'بازي نقش' مي توانند از فرزندشان بخواهند كه تصور كند سر كلاس نشسته و خودشان هم نقش معلم و يا همكلاسي را بازي كنند. اين بازي هاي ساده مي تواند در ايجاد آمادگي و كاهش ترس و نگراني كودك نقش مفيدي داشته باشد.

** اكثر استرس هاي دانش آموزان طبيعي است
دكتراي روان شناسي شناختي گفت: استرس در اكثر دانش آموزان در زمان بازگشايي مدرسه، طبيعي است و اين موضوع بعد از مدتي كوتاه از بين مي رود.
مختاري با اشاره به اين كه برخوردهاي اوليه معلمان تاثير مثبتي در كاهش استرس و اضطراب دانش آموزان دارد، ادامه داد: معلمان آموزش و پرورش، آموزش هاي لازم براي برقراري ارتباط مناسب با دانش آموزان را ديده اند و اين كار معمولا به نحو مناسب انجام مي شود
وي تاكيد كرد: اگرچه عمده بچه ها به راحتي با محيط جديد مدرسه كنار مي آيند، اما آمادگي برخي از دانش آموزان براي مشكلات اضطرابي از كودكان ديگر بيشتر است و سخت تر با محيط هاي جديد هماهنگ مي شوند
عضو هيات علمي پژوهشكده علوم شناختي و مغز دانشگاه شهيد بهشتي گفت: اين افراد نه فقط در مدرسه رفتن، حتي در جريان رشد هم به تغييرات اطراف نظير زمان از شير مادر گرفته شدن يا بيرون رفتن مادر از منزل حساس تر بوده و واكنش هاي منفي شديدتري نشان مي دادند
مختاري با اشاره به اينكه اين افراد واكنش هاي شديد نظير ترسيدن هاي غيرعادي از مدرسه نشان مي دهند و اضطراب هاي آنها مدت طولاني تري باقي مي ماند. حتي كودك به بهانه هاي مختلف از جمله دل درد از رفتن به مدرسه امتناع مي كند
عضو هيات علمي پژوهشكده علوم شناختي و مغز دانشگاه شهيد بهشتي گفت: اگر اين وضعيت ادامه پيدا كند، مشاوران مدارس بايد اين دانش آموزان را به افراد متخصص مانند روان شناسان معرفي كنند تا هم به خانواده و هم كودك براي رفع مشكل كمك كنند.
مختاري ادامه داد: معلمان معمولا در هفته هاي اول زمان را بيشتر صرف پذيرش دانش آموزان و آشنا كردن آنها با محيط جديد مي كنند، بنابراين استرس روزهاي اول معمولا در يادگيري نقش منفي ندارد، ولي استرس طولاني مدت مي تواند در يادگيري تاثير منفي داشته باشد.
وي افزود: اگر در روزهاي اول شاهد حالت هايي مانند گريه كردن دانش آموزان يا خواستن والدين در سر كلاس باشيم، طبيعي است. پدر و مادر منبع اتكا و اطمينان كودكان هستند و كودكان در ابتدا تمايل دارند كه احساس كنند به والدينشان دسترسي دارند، اما با افزايش اعتماد و اطمينان به معلم اين مسئله معمولا به سرعت حل مي شود.
براساس اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش در سال تحصيلي گذشته حدود يك ميليون و 400 هزار دانش آموزش پايه اول ابتدايي به مدارس رفتند. در مجموع جمعيت دوره ابتدايي حدود هفت ميليون و 700 هزار نفر است.

منبع : http://www.irna.ir/fa/News/82672912

استاد سلام مرجع تخصصي برگزاري كلاس كنكور كلاس آنلاين  تدريس خصوصي عربي تدريس خصوصي حسابان تدريس خصوصي زبان انگليسي  كلاس آنلاين آيلتس تدريس خصوصي تافل و ... سالي سراسر آرامش براي دانش آموزان عزيز آرزومند است.


برچسب: كلاس آنلاين، تدريس خصوصي، تدريس خصوصي رياضدري، تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي شيمي، تدريس خصوصي فيزيك، تدريس خصوصي ادبيات،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۴۳:۰۹ توسط:ostadsalam موضوع:

كلاس اولي هاي دهه نود

كلاس اولي دهه نودي ازين پس، از اول مهر، به آمار دانش آموزان ميپيوندد، كلاس اولي هاي سالل تحصيلي 96-97 مدرسه رفتند، البته فعلن براي آشنايي با محيط مدرسه، پسرها، مانتوهاي مدرسه پسرونه پوشيدند و دختربچه هامون، مقنعه هاي رنگي پوشيدند و در هفت سالگي تمرين حجاب در جامعه ايران را هم شروع كردند، اين دختر بچه هامون حالا چقدر دوست دارند كه احساس بزرگي را در اول مهر تجربه مي كنند، حالا ابزارهاي تحصيلي شان رنگ جدي گرفته، قراره سر ساعت در كلاس باشند و تمرين بزرگ شدن كنند.

بايد درس بخوانند و شادي هاي دوستانه و اجتماعي را جدي تر بچشند، روزگاري جديد براي يك مادر كه بچه كوچك ديروزش چه زود بزرگ شد و ازين پس زمان زودتر ميگذرد، حالا بايد تعليم ببيند و به درستي با كشف استعدادش در جامعه مسيريابي كند و به كمال برسد، دعاي مادر براي روز اول مهر نبايد كم از دعاي پشت درهاي كنكورباشد.
براي روز اول مهر بيشتر از حس يك كودك حس مادرش، جذاب است، شايد بد نباشه اينجا وظايف مادر را ازين پس مرم كنيم
1- فرزندم بزرگ شد
2- فرزندم در اجتماع رسمي وارد شد
3- فرزندم درس و مشق و مسئوليت دارد
4- نظرات فرزندم در خانواده به دليل مسئوليتي كه دارد و بايد پاسخگو باشد، موثر است
5-زمان خواب و خوراك خانواده ممكن است بر اساس ساعات حضور فرزندم در مدرسه تغييراتي كند

خلاصه ظواهر امر در خانواده تغييراتي مي كنه 

دسته ديگري از تغييرات اين است كه دانشي را كه كودكان به صورت تجربي كسب كرده اند با افتن به مدرسه رنگ و بوي ديگري ميگيرد و توانايي تفكيك علوم از يكديگر را مي آموزند. به طور مثال كودكان توانايي شمارش را دارند اما در مدرسه مي آموزند كه شمارش در علم رياضيات جاي ميگيرد و يا كودكان اين را خواهند آموخت كه نقاشي قسمتي از درياي بي انتهاي هنر است.

مدارس نقش مهمي در كشف استعداد كودكان دارند و با برگزاري كلاس هاي فوق برنامه در زمينه هاي مختلف براي كودكان مستعد  مانند كلاس هاي تدريس خصوصي رياضي يا كلاس هاي تدريس خصوصي زبان انگليسي و يا كلاس هاي تدريس خصوصي نقاشي باعث رشد نبوغ كودكان ميشوند

كتاب هاي اول دبستان:

كتاب فارسي-مهارت نوشتن اول دبستان-دانلود

كتاب فارسي-بخوانيم اول دبستان-دانلود

كتاب فارسي-كتاب كار اول دبستان-دانلود

كتاب آموزش قرآن اول دبستان-دانلود

كتاب علوم تجربي اول دبستان-دانلود

كتاب رياضي اول دبستان-دانلود

استاد سلام مرجع تدريس خصوصي


برچسب: تدريس خصوصي زبان،  تدريس خصوصي زبان انگليسي،  تدريس خصوصي انگليسي،  تدريس خصوصي زبان فرانسه،  تدريس خصوصي زبان آلماني،  تدريس خصوصي فيزيك،   تدريس خصوصي شيمي،   تدريس خصوصي زيست،  تدريس خصوصي عربي،  تدريس خصوصي حسابان،  تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل،  تدريس خصوصي رياضي،  تدريس خصوصي رياضي دوازدهم، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۰۷:۳۶ توسط:ostadsalam موضوع:

اولين جمله اي كه ما در اول دبستان مي آموزيم چيست !؟

بابا آب داد / بابا نان داد...

مي دانيد اولين جمله اي كه انگليسي ها در دبستان ياد مي گيرند چيست؟
من مي توانم بخوانم و بنويسم...

و اولين جمله ي ژاپني ها:
من بايد بدانم...

و اين است كه ما هميشه چشممان به دست پدر است و پدر را ضامن تامين ملزومات زندگي مي دانيم و در بزرگسالي نيز حتي زندگي تجملي را انتظار داريم كه ارث پدري باشد.

و تلفيق بشه با 

چه كنيم تا كودكمان روز اول مدرسه خوشحال باشد؟

مدرسه رفتن امروزه پيش آمادگي هاي خاصي ميخواهد، قبلش مهدكودك ميرن تا دوستيابي را ياد بگيرن تا بازي ها و آموزش هاي كنار بازي را ياد بگيرن 
بعد ميرن پيش آمادگي اول يا پيش يك دبستان 
بعد ميرن پيش آمادگي دو  يا پيش دو به قول مادران 
و بعدش قبل از روز اول مدرسه يكي دو مرتبه ميرن مدرسه با لباس مدرسه و جايزه ميگيرن و درسي نميخونند 
همراه مادرشون ميرن تا نگران نبودن او هم نباشند و بعد روز اول مهر معروف ميرسه و كودك با علاقه در اين دوران از مدرسه ياد مي كنه تا به مدرسه برسه و كم كم از مهد كودك دوستيابب را ياد گرفته
ديوارهاي رنگارنگ مهد كودك كه خيلي با هنرمندي خانمها و آقايان خوش ذوق كار شده حالا علاقه بچه ها را از دورتر ها در خيابان جذب ميكنه، اين در حاليه كه مدرسه هاي با ديوار آجري در زماني حدود بيست سال پيش از خيلي دور ما را با ترس نبودن مادر، روبرو ميكرد و بيشتر ماها،۵ ما تمام ساعت هاي اول روزهاي اول مدرسه و اول مهر را گريه ميكرديم و همه ستونهاي وابسته شدن به مدرسه نگاه مهربان معلم كلاس اول بود و همه مامان ها اميدشون به شخصيت پر توان اين معلم عزيز بود
اولين درس هاي ما ياد گرفتن مداد دست گرفتن بود، چطور مداد را درست بگيريم دستمون و الان بچه هاي اول دبستان به خوبي مدادگيري! و نقاشي را بلدند، شايد از قبل مدرسه معلم خصوصي هم داشتند، منتور اخلاقي هم شايد در يك تدريس خصوصي تجربه كردند، بلدند كمي حتي ارف كار كنند و خيلي توانايي هاي ديگه دارند كه حتي مادرها از همون ابتدا شايد كمتر بدانند
اما درسهايي كه هنوز در ابتدا ياد ميگيرند 
بابا آب داد و بابا نان داد است 

اين جاي تاسف دارد و ما در بخش آموزش و " آموزش خصوصي " خيلي كارها كرديم اما اين مسئوليت را همچنان از بالا به عهده پدر گمارده اند! چرا؟ 

در كشور ايران

بابا آب داد / بابا نان داد...
-  اولين جمله اي كه انگليسي ها در دبستان ياد مي گيرند چيست؟
من مي توانم بخوانم و بنويسم...

- اولين جمله ي ژاپني هادر كتاب هاي مدرسه:
من بايد بدانم...

و اين است كه ما هميشه چشممان به دست پدر است و پدر را ضامن تامين ملزومات زندگي مي دانيم و در بزرگسالي نيز حتي زندگي تجملي را انتظار داريم كه ارث پدري باشد.

كي قرار است دل به داشته و انديشه و توان خودمون ببنديم؟!
پدر تا سالها براي كلاس كنكور و كلاس آنلاين و تدريس خصوصي عربي و تدريس خصوصي حسابان و تدريس خصوصي زبان انگليسي كه شايد هيچوقت هم نتونستيم چند جمله را به انگليسي بگيم و خوب بشنويم و در آخر بار باز هم براي مهاجرت  كلاس آنلاين آيلتس و تدريس خصوصي تافل ميخواهيم چرا؟!

اول بايد توانايي شخص خود را بشناسيم و براي تقويت آن تا رسيدن به بهترين وضعيت خودمان تلاش كنيم


برچسب: تدريس خصوصي زبان،  تدريس خصوصي زبان انگليسي،  تدريس خصوصي انگليسي،  تدريس خصوصي زبان فرانسه،  تدريس خصوصي زبان آلماني،  تدريس خصوصي فيزيك،   تدريس خصوصي شيمي،   تدريس خصوصي زيست،  تدريس خصوصي عربي،  تدريس خصوصي حسابان،  تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل،  تدريس خصوصي رياضي،  تدريس خصوصي رياضي دوازدهم، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۵۳:۰۱ توسط:ostadsalam موضوع: