ostadsalam ostadsalam .

ostadsalam

واقعا از «گهواره تا گور» مي‌توان دانش آموخت؟/ نتيجه تحقيقات جديد را بدانيد

دانش پزشكيتحقيقات جديد نشان داده كه قدرت يادگيري مغز انسان با بالا رفتن سن از بين نمي‌رود. حتي بزرگسالان نيز مي‌توانند موضوعات ناشناخته و جديد را ياد بگيرند، فقط بايد راه آن را بلد باشند.به گزارش دويچه وله، شايد شما هم در سنيني كه از نظر جامعه ديگر سن يادگيري نيست، به فكر ادامه تحصيل در يك رشته جديد افتاده باشيد. يا تصميم گرفته باشيد براي تعطيلاتتان در فرانسه زبان فرانسوي بياموزيد يا اينكه در شغلتان يك رشته جديد را فرا بگيريد.
اگر اين تصميمات را گرفته باشيد احتمالا هراس همراه با آن را هم تجربه كرده‌ايد: آيا مغز من هنوز قدرت يادگيري دارد؟ آيا حافظه‌ام توانايي جذب اطلاعات جديد را دارد؟ آيا قدرت يادگيري من هنوز مانند زمان جواني‌ام به هنگام تحصيل در مدرسه و دانشگاه است؟
حالا دانشمندان و پژوهشگران به اين نتيجه رسيده‌اند كه اين واهمه‌ها و نگراني‌ها بيهوده است. كارشناسان روان‌شناسي شناختي و پژوهشگران حوزه آموزش امروزه همگي بر اين نظرند كه مغز ما ظرفيت و انعطاف‌پذيري (پلاستيسيته) خود را تا پايان عمر حفظ مي‌كند.
گِرد كِمپرمن، عصب‌شناس دانشگاه درسدن در آلمان كه تحقيقات جديدي را در زمينه سلول‌هاي عصبي (نورون‌‌ها) انجام داده اين را تاييد مي‌كند. اين كارشناس بر اين عقيده است كه مغز ما وقتي با داده‌ها و اطلاعات جديد تغذيه مي‌شود و در برابر چالش‌هاي تازه قرار مي‌گيرد، فعالتر و موثرتر عمل مي‌كند.
اين موضوع ثابت مي‌كند كه نبايد از ورود به عرصه‌هاي جديد يادگيري هراس داشت بلكه برعكس اتفاقا اينگونه است كه مغز ورزيده‌تر مي‌شود، درست همانند يك عضله.
بسياري از مردم براي يادگيري موضوعات جديد در بزرگسالي مسئله دارند و نمي‌دانند چطور بايد اين كار را انجام دهند. كليد ادامه يادگيري و آموزش در بزرگسالي پيش از هر چيز در تكنيك‌ها و استراتژي‌هاي هوشمندانه نهفته است كه توسط آنها يادگيري آسانتر مي‌شود.

هفته‌نامه آلماني اشپيگل در دو بخش دانش و آنلاين با همكاري آليوشا نويباوئر، استاد روانشناسي افتراقي (روانشناسي مبتني بر تفاوت‌هاي فردي Differential Psychology) در دانشگاه گراتس تمريني را ابداع كرده‌اند كه با كمك آن مي‌توان هوشيارانه آموخت.
در يك بازه زماني هشت هفته‌اي شما هر هفته يك تكليف كوچك را از طريق ايميل دريافت مي‌كنيد كه كمك مي‌كند تا دانش جديدي را به طور موثر فرا بگيريد.
اين روش ‌و تكنيك به قدري ساده طراحي شده ‌كه شما فورا مي‌توانيد آن را وارد روزمرگي‌هاي زندگي‌تان كنيد.
اين تمرين‌ها براي تمامي مراحل زندگي مناسب هستند و صرف نظر از اينكه بخواهيد يك دوره تكميلي آموزشي را بگذارنيد يا

درحال تحصيل يا كارآموزي باشيد يا اينكه تنها بخواهيد چند تكنيك ساده را براي كار و زندگي‌تان ياد بگيريد به شما كمك خواهند كرد.

منبع : http://www.khabaronline.ir/detail/708376/science/medical

استاد سلام با بهره گيري از اساتيد مجرب آموزشي در زمينه هاي تدريس خصوصي ,تدريس خصوصي زبان انگليسي,تدريس خصوصي زبان فرانسه,برگزاري كلاس آنلاين و .... كمك شاياني در جهت يادگيري و آموزش به كاربران گرامي خواهد داشت.


برچسب: تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، كلاس آنلاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۲:۴۵ توسط:ostadsalam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :