ostadsalam ostadsalam .

ostadsalam

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: كتاب هاي درسي بايد در مدرسه بماند.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاري برنا، رضوان حكيم زاده در خصوص سنگيني كيف دانش آموزان به دليل حمل تمامي كتاب هاي درسي اظهار داشت: اين مشكل صرفا به حجم كتاب هاي درسي بر نمي گردد، بلكه تبليغات گسترده در زمينه كتاب هاي كمك آموزشي و ترغيب والدين به خريدن اين نوع كتاب ها نيز به اين مساله دامن زده است.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه تعدد برنامه هاي درسي، متن محور يا كتاب محور بودن يك اشكال است، تصريح كرد: بسياري از مهارت ها و مفاهيم اصلي را مي توان از طريق بسته ها و فيلم هاي آموزشي به شكل بهتري به دانش آموزان، آموزش داد.

وي يادآور شد: تا زماني كه معلمان موظف باشند مبناي فعاليت هاي ياددهي و يادگيري در كلاس درس را بر اساس متن كتاب درسي تنظيم كنند اين مساله به قوت خود باقي خواهد بود به عبارت ديگر از نظر علمي هيچ لزومي ندارد كه دانش آموزان كتاب هاي متعدد داشته باشند و هر روز اين كتاب ها را با خود حمل كنند.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش افزود: كتاب هاي درسي بايد داخل مدرسه بماند و فرصت هاي ياددهي و يادگيري به گونه اي طراحي شود كه نياز نباشد دانش آموزان كتاب هاي خود را به منزل ببرند.

حكيم زاده بيان كرد: از آنجا كه امروز در يك جريان كاملا برعكس، مشاركت خانواده ها به سهيم شدن در انجام تكاليف درسي معني شده و به جاي اينكه مدرسه خود را مسئول نقاط قوت و ضعف دانش آموز بداند و خانواده ها از نظام آموزشي مطالبه گر باشند، روند آموزش در مسيري قرار گرفته كه مدارس از خانواده ها مي خواهند تا در صورت ضعف فرزندشان در يك يا چند درس، براي جبران آن فكري بيانديشند.

وي با بيان اينكه در اين شرايط خانواده ها دست به دامن كتاب كهاي كمك آموزشي، كلاس هاي خصوصي و آموزشگاه ها مي شوند و به همين دليل بچه ها مجبور هستند كتاب ها و تمامي لوازم درسي را با خود به منزل ببرند،گفت: مشاركت خانواده ها بايد اما به معناي آن نيست كه خانواده در كنار فرزند خود، درگير تكاليف درسي شود.

معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش يادآور شد: برنامه درسي، معادل كتاب درسي تلقي مي شود و فرصت‌هاي ياددهي و يادگيري از طريق مواد آموزشي امكان پذير است و در يك روش آموزشي درست به ويژه دوره ابتدايي قرار نيست دانش آموزان تكليف خاصي به جز كار پژوهشي و خلاقانه را در بيرون از مدرسه انجام دهند.

منبع :http://www.bornanews.ir

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده دوره هاي تخصصي آموزشي در زمينه هاي تدريس خصوصي ,  تدريس خصوصي رياضي , تدريس خصوصي زبان انگليسي , تدريس خصوصي رياضي با روش هاي نوين , تدريس خصوصي رباتيك , كلاس آنلاين , كلاس مجازي  و... كمك شاياني در جهت كمك هاي آموزشي در خانه به خانواده ها نموده است .برچسب: تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي رباتيك، كلاس آنلاين، كلاس مجازي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۴:۲۲ توسط:ostadsalam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :