ostadsalam ostadsalam .

ostadsalam

مادر و پدر ها بخوانيد تا بيش تر بدانيد...!

آيا به مدرسه فرزندتان سر مي زنيد؟ آيا فرزند شما شاگرد ممتازي است و شما به خاطر اين موضوع فكر مي كنيد كه نيازي به ارتباط با مدرسه نداريد؟... سخت در اشتباهيد! بهتر است تا دير نشده تصور خودتان را تغيير بدهيد.

همكاري اوليا و مدرسه در تعليم و تربيت فرزندان ما بسيار مهم است و اين همكاري از طريق انجمن اوليا و مربيان اتفاق مي افتد. همچنين به عنوان يك عامل تاثير گذار بر رشد و تكامل دانش آموزان، مي توان از خانه و مدرسه نام برد. دو عاملي كه اگر جدا از هم در نظر گرفته شوند، بازدهي خوبي نخواهند داشت.

پدر و مادر در نقش اولين مربي كودك و نوجوان، داراي حق اظهار نظر در مسائل آموزشي دانش آموز خود هستند. اما آنها نيز بايد آموزشهاي خاصي ببينند كه اين مهم در كنار اولياي مدرسه محقق خواهد شد. در واقع مي توان گفت، كه انجمن اوليا و مربيان با آگاه كردن والدين در زمينه رشد و تربيت دانش آموزان، فرهنگي را جاري مي سازد كه نتيجه اش به انسجام بخشي شخصيت دانش آموز منتهي مي شود.

چنانچه والدين به مدرسه اهميت بدهند، دانش آموز هم به همان ميزان به مدرسه و معلم خود احترام بيشتري خواهد گذاشت. ضمنا اين دانش آموزان با روحيه اجتماعي بالايي كه دارند، نسبت به مسائل جامعه احساس مسئوليت بيشتري مي كنند. همين ميزان توجه را نيز والدين بايد به كلاس هاي تدريس خصوصي بچه ها داشته باشند، در اصل هر امري كه قرار است نقشي در آينده بجه ها داشته باشد .

براي تربيت دانش آموز موفق، اولياي خانه و مدرسه بايد چند مورد را مورد توجه قرار دهند:

 1. پدر و مادر بايد با معلم در ارتباط باشند.
 2. از تكاليف و فعاليتهايي كه دانش آموز در مدرسه انجام مي دهد، سئوال كنند.
 3. اگر فرزندتان سختكوشي مي كند و نمره خوب يا موفقيتي را به دست مي آورد، تشويق فراموش نشود.
 4. از انجام دادن تكاليفش مطمئن شوند.
 5. درخانه محيطي آرام و مناسب براي درس خواندن  فرزندتان در نظر بگيرند.
 6. هرگاه دانش آموز مشغول درس خواندن است، وسايل صوتي و تصويري را خاموش كنند.
 7. در همه حال براي مطالعه آنها را تشويق كنند.
 8. هر وقت بي انضباطي اتفاق مي افتد، مناسب موقعيت، واكنش نشان دهند.
 9. به دانش آموز ارزشهاي مناسب شخصيتش را آموزش بدهند.
 10. حتي اگر دانش آموز به كلاس تدريس خصوصي حسابان مي رود يا در كلاس آنلاين زيست شركت مي كند، همواره از معلم او درباره پيشرفت كاري اش بپرسند.
 11. اولياي مدرسه نيز در مواقع لزوم و با توجه به حقي كه اوليا درباره فرزندشان دارند، آنها را در جريان تمام مسائل درسي و رفتاري دانش آموز قرار دهند.

 برچسب: تدريس خصوصي، هزينه تدريس خصوصي، كلاس آنلاين، كلاس مجازي، تدريس خصوصي حسابان،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۷:۲۰ توسط:ostadsalam موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :