ostadsalam

يادگيري مبتني بر مغز

يادگيري مبتني بر مغز

آيا تابه‌حال براي شما نيز اين سؤال پيش‌آمده كه چطور مغز ما فرايند يادگيري را انجام مي‌دهد؟ و چطور حتي پس از سالها بازهم با كوچك‌ترين اشاره، بعضي مطالب و آموزش‌ها براي ما مرور و يادآوري مي‌شود يا چرا يادآوري بعضي مطالب خيلي مشكل و حتي غيرممكن است؟

فرض كنيد شما به پيانوعلاقه داريد. در ابتدا نمي‌توانيد پيانو بنوازيد. شروع به تمرين مي‌كنيد، اوايل تمرين، كار بسيار كند پيش مي‌رود. ناگزير هستيد تك‌تك دكمه هاي پيانو را پيدا كنيد و با نتي كه مقابل شماست مطابقت دهيد و بعد دكمه را بفشاريد. نتيجه نيز چيزي نيست جز يك سري صداهاي نه چندان دلچسب! مدام كه تمرين مي كنيد، اتفاقاتي در مغز شما مي افتد. مغز به‌موازات تمرينات شما، در حال تغييراتي در مدارهايش هست و هر بار سلول‌هاي بيشتري را به اين كار اختصاص مي‌دهد. مدارهاي مربوط به نواختن پيانو شكل مي‌گيرد و تعداد بيشتري از سلول‌هاي مغز براي اين كار به خدمت گرفته مي‌شوند و شما بالاخره بعد از مدتي، بدون اينكه حتي به پيانو نگاه كنيد، آن را هنرمندانه مي‌نوازيد و اين هنر براي هميشه در مغز شما بايگاني مي‌شود؛ حال فرض كنيد شما چند سال پيانو نزنيد يا مدتي حتي دوچرخه‌سواري و رانندگي نكنيد، به جرأت مي‌توان گفت بعد از چندين سال وقتي اراده كنيد شما به‌راحتي مي‌توانيد رانندگي كنيد و يا ساز مور علاقه‌تان را بزنيد؛ در واقع مهارت‌هاي موردنياز براي انجام هريك از اين فعاليت‌ها در مغز ما ذخيره مي‌شود و با كوچك‌ترين تلنگري يادآوري و مرور مي شود. به عبارت ساده‌تر بهترين كاري كه مغز انجام مي‌دهد يادگيري و ذخيره اطلاعات و بازيابي اطلاعات در زمان‌هاي مناسب است؛ بنابراين اگر فرايند يادگيري يك موضوع (مانند تدريس خصوصي زبان خارجي ، موسيقي، تدريس خصوصي فيزيك، آشپزي و هر چيز ديگر) به آرامي پيش مي‌رود، نگران نباشيد و هرگز تصور نكنيد كه در آن موضوع ناتوان هستيد. شايد مغزتان، تمرين بيشتري از شما مي‌خواهد تا مدارهايش را تغيير دهد و سلول‌هاي لازم را به آن موضوع اختصاص دهد؛ به خودتان اتهام ناتواني نزنيد. سلول‌هاي مغز، تابعي از تمرينات و اراده ما هستند تا بر اساس آن، مدارها و ارتباطات جديد بين خود بسازند و به تصميم ما جامه عمل بپوشانند.

.

راست مغز هستيد يا چپ مغز؟

مغز انسان به دو نيمكره راست و چپ تقسيم شده است. اگرچه اين دو نيمكره از لحاظ اندازه برابر هستند ولي عملكرد مشابهي انجام نمي‌دهند. در دهه‌هاي پيشين دانشمندان معتقد بودند وقتي يك سمت مغز ما كار مي‌كند بخش ديگر غير فعال است. در حالي كه اين باور درست نبود؛ واقعيت اين است كه هر دو نيمكره مغز انسان در هر لحظه، فعال است و البته برخي مواقع، يك بخش فعال‌تر از ديگري مي‌شود. برخي دانشمندان نيز معتقد بودند چون توانايي حرف زدن انسان توسط نيمكره چپ او كنترل مي‌شود، سمت چپ مغز، نيمكره اصلي و نيمكره راست، نيمكره فرعي است؛ اما تحقيقات "راجر ولكات اسپري" اين باور را بر انداخت. راجرز به اين نتيجه رسيد كه سمت چپ مغز تمايل به كنترل بسياري از جنبه‌هاي زبان و منطق دارد، در حالي كه سمت راست تمايل دارد اطلاعات فضايي و درك بصري را مديريت كند.

جهت درك بهتر مطالب در اينجا لازم است نكاتي را در مورد اين دو نيمكره بدانيد:

_ سمت چپ مغز، كارهايي را انجام مي‌دهد كه بايد با منطق، مانند علوم و رياضيات انجام شود و نيمكره سمت راست كارهايي را انجام مي‌دهد كه با خلاقيت و هنر مرتبط هستند. به‌طور خلاصه، نيمكره چپ بخش زبان، منطق، استدلال، محاسبه، تفكر تحليلي را بر عهده دارد و نيمكره راست، بخش ابراز احساسات، خلاقيت، تشخيص چهره، موسيقي، رنگ، تصاوير، بينش و حالات غيركلامي را كنترل مي‌كند. نيمكره چپ در تحليل اطلاعات مهارت دارد و نيمكره راست در تركيب آنها.

_ نيمكره چپ، خطي عمل مي‌كند و نيمكره راست، غيرخطي. به بيان ساده‌تر، نيمكره چپ، مسائل را بر اساس روابط علّي و معلولي و ريز به ريز به ترتيب بررسي مي‌كند يا يك مسئله رياضي را بر اساس داده‌ها، فرموله مي‌كند و در مسير آن فرمول، قدم به قدم به حل آن نزديك‌تر مي‌شود؛ اما نيمكره راست، كلي نگر است و مفهوم را در نظر مي‌گيرد. مثلاً براي تشخيص چهره يك فرد، نيازي نيست كه بر اساس فرمول خاصي از فرق سر تا چانه او يكي پس از ديگري بررسي و سپس به هم متصل شوند و نهايتاً شخص شناسايي شود. نيمكره راست، به‌سرعت و با قابليت كل‌نگري كه دارد، در كسري از ثانيه، چهره را شناسايي مي‌كند. حال شما تصور كنيد كه نيمكره چپ عهده‌دار تشخيص چهره‌ها مي‌شد، چه دردسرهايي كه پيش نمي‌آمد!

_ هر نيمكره، بخش مخالف خود را در بدن اداره مي‌كند. سمت چپ مغز مسئول كنترل سمت راست بدن است از سوي ديگر، نيمكره راست مغز، فعاليت‌هاي سمت چپ بدن را هماهنگ مي‌كند. شايد به همين دليل هست كه وقتي سمت چپ مغز آسيب مي‌بيند، احتمال اينكه بر قسمت راست بدن نيز تأثير بگذارد زياد است. اگر شما با پاي راست به توپ ضربه بزنيد، در واقع اين فرايند را نيمكره چپتان اداره كرده است. وقتي متني را به فارسي مي‌خوانيد، سر و چشمتان از راست به چپ در حركت است. چون به سمت چپ حركت مي‌كنيد، نيمكره راست مغزتان به كار گرفته مي‌شود و وقتي انگليسي مي‌خوانيد، نيمكره چپتان فعال‌تر مي‌شود. شايد يكي از علت‌هايي كه يادگيري زبان انگليسي براي يك فارسي‌زبان سخت‌تر از يك فرانسوي زبان است _ به‌جز مسائل زبان‌شناسي مانند نزديكي لغات _ اين باشد كه فرد فارسي‌زبان ناگزير است عادت مغزي خوانش را از نيمكره راست به نيمكره چپ انتقال كند، ولي ساير زبان‌ها از نظر جهت نوشتاري مانند هم هستند.

 امروزه دانشمندان علوم اعصاب معتقد هستند كه دو نيمكره مغز براي انجام انواع مختلف فعاليت‌ها از طريق كولون كولوسوم همكاري مي‌كنند. در تحقيقي كه توسط محققان دانشگاه يوتا انجام شد، ۱۰۰۰ نفر از شركت‌كنندگان انتخاب و مغز آنها مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت تا مشخص شود كه آيا واقعا آنها از يك طرف مغز بيشتر از طرف ديگرش استفاده مي‌كنند؟ نتيجه پژوهش نشان داد در حالي كه فعاليت يك سمت مغز در بعضي مواقع بحراني گاهي بالاتر بود، ولي به‌طور كلي مداخله هر دو طرف مغز عمدتا در فعاليت‌هايشان برابر بودند؛ بنابراين دو نيمكره به يك اندازه مهم هستند و هر كدام از آنها وظايفي دارند كه در تعامل با يكديگر انجامش مي‌دهند؛ مانند ساير اعضاي بدن كه در هماهنگي كامل با يكديگرند.

يادگيري مغز محور چيست؟

دنياي يادگيري در حال تغيير و پيشرفت است و يكي از مهم‌ترين و برجسته‌ترين پارادايم‌ها، نظريه يادگيري مبتني بر مغز است؛ تئوري يادگيري بر مبناي ساختار و كاركرد مغز بنا شده است. سؤال اين است كه چگونه مغز انسان ممكن است به يادگيري و آموزش كمك كند؟ اكتشافات محققان مؤسسه گلادستون نشان مي‌دهد كه يك نوع خاص از نورون‌ها باعث بهبود كارايي در يادگيري مي‌شود و تا زماني كه اين نورون‌ها در مغز عمل فرايندهاي نرمال و عادي خود را به‌درستي دنبال نمايند، يادگيري اتفاق مي‌افتد و از آنجايي كه مغز انسان به‌طور مداوم خواستار يادگيري است، نورون‌ها پيوسته در حال اسكن و پردازش اطلاعات هستند. وقتي كه نورون‌ها به‌صورت مكرر با همديگر در حال ارتباط باشند، يك شبكه نوروني تشكيل مي‌گردد و يك الگو تكرار مي‌شود و دقيقاً وقتي چنين اتفاقي مي‌افتد و فعاليتي را تكرار مي‌كنيم يادگيري صورت مي‌گيرد، مانند كسي كه با تكرار و تمرين توانست پيانو بنوازد.

مثالي براي يادگيري مغز محور

تحقيقات نشان مي‌دهد كه استرس يكي از مهم‌ترين عوامل خلاقيت، حافظه، رفتار، يادگيري و پيشرفت است. معلماني كه عمداً عوامل استرس را ايجاد مي‌كنند _ استرس را به‌صورت هدفمند كاهش يا افزايش مي‌دهند_ در كلاس، احتمالاً محيط مثبت كلاس را آزمايش مي‌كنند و به نتيجه موردنظر كه ارتقاء دانش‌آموز است، دست مي‌يابند. از طرفي راه‌هاي زيادي براي كاهش استرس در كلاس وجود دارد. به‌عنوان مثال: تلفيق ورزش‌هاي كششي، ادغام زنگ تفريح، تدريس خصوصي مهارت‌هاي يادداشت‌برداري و استفاده از تربيت بدني...

وظيفه معلم در يادگيري مغز محور در آموزش

تئوري يادگيري مغز محور، جامع‌ترين رويكرد آموزشي است كه بر اساس تحقيقات علوم عصبي ايجاد شده است. تأكيد اصلي اين تئوري اين است كه به‌طور طبيعي مغز چگونه به يادگيري كمك مي‌كند؟ بر همين اساس امروز در عرصه آموزش از روش هايي براي تدريس استفاده مي‌شود كه معلمها بتوانند يادگيري را به سطح رشد واقعي هر فرد متناسب با استعداد، علاقه و هيجانات هر دانش‌آموز برسانند. در حالي كه در مدارس سنتي _ كه بعضاً در بسياري مناطق هنوز هم وجود دارند_ اغلب از طريق مأيوس كردن، ناديده گرفتن و سركوب نمودن استعدادها و علايق دانش‌آموز، فرايندهاي طبيعي يادگيري را دچار اختلال و مشكل مي‌كردند.

_ وظيفه معلم اين است كه از راهكارها، ابزار و فنون گوناگون براي فعال كردن مغز دانش‌آموز كمك بگيرد. يك مثال يا يك راهكار به‌تنهايي پاسخ گوي فعال‌سازي مغز نيست. در تمامي سالهاي زندگي از لحظه تولد تا مرگ، مغز انسان تحت تأثير هورمون‌هايي است كه در بدن ترشح مي‌شود. تأثير همين هورمون‌ها باعث مي‌شود تا هر فردي رفتارهاي متفاوتي در شرايط مختلف داشته باشد. گاهي اوقات كم و زياد اين هورمون‌ها اختلالات رفتاري به وجود مي‌آورد. شايد شما هم تاكنون افراد زيادي را به‌خصوص در مدرسه ديده باشيد كه به اصلاح كندذهن باشند يا اختلالات يادگيري داشته باشد حتي دانش‌آموزاني كه يادگيري در آنها كندتر از بقيه هست نيز با بهبود كلاس روش تدريس معلم، افزايش درك مطالب امري بديهي است. در صورت شناخت و درمان اين‌گونه افراد، معلم‌ها مي‌توانند با توجه به شرايط اين دانش آموزان و شناسايي نقاط قوت، استعداد و علاقه و مديريت استرس در آنها و تكرار و تمرين زياد به موفقيت و بهبود يادگيري آنها كمك كنند. تدريس خوب و اثربخش، تدريسي است كه بتواند تجربه‌هاي يادگيرنده را هماهنگ سازد و از اين طريق بخش‌هاي مختلف را به فعاليت وادارد.

_ يادگيري مستلزم درگير شدن فيزيولوژيك مغز است. فشار رواني و ترس به‌گونه‌اي متفاوت از صلح و آرامش يا چالش و خستگي، بر مغز اثر مي‌گذارد. وظيفه‌ي معلم اين است كه با آگاهي از ميزان استراحت و تغذيه، روش تدريس مناسبي را براي ياددهي و يادگيري انتخاب و با مديريتي مناسب مطالب درسي را به دانش آموزان عرضه كند.

_ جستجوي معنا، فطري است. مغز در عين حال كه موارد آشنا را ثبت مي‌كند، به‌صورت همزمان براي پاسخ به محرك‌هاي جديد هم مي‌كوشد. براي يادگيري بايد محيطي ملموس آشنا و پايدار، تدارك ديده شود. همچنين بايد زمينه‌اي را به وجود آورد تا در آن يادگيرندگان حس كنجكاوي و اشتياق به نوجويي و اكتشاف و ميل به مبارزه با مشكلات را در خود تقويت كنند. از اين‌رو درس‌ها بايد معنادار و مهيج باشند و به يادگيرندگان در انتخاب‌هايش آزادي عمل بدهند.

بنابراين در يادگيري مغز محور در سيستم آموزشي، دستگاه مغز وارد مقوله يادگيري مي‌شود. اين نوع آموزش كه بر چگونگي كاركرد مغز است، دانش‌آموز محور است. نكته‌ي درخور توجه اين است كه در محيط زندگي يك فرد اگر شرايط رشد و تربيت و آموزش و امكانات كافي نباشد چه بسا حتي شناخت مغز كمتر كمكي به آن فرد نمي‌تواند بكند؛ بنابراين يكي از مهمترين وظايف معلم، شناسايي استعداد دانش‌آموز و ارتقا اوست.

استاد سلام مرجع تخصصي تدريس خصوصي، تدريس خصوصي زبان , تدريس خصوصي فيزيك , كلاس روش تدريس , تدريس خصوصي پيانو و ..... آرزوي موفقيت براي تمامي دانش آموزان دارد.

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/8/9 ساعت: ۰۶ توسط:ostadsalam :

نگاهي جامعه شناسانه به نيازهاي جوانان در روزهاي محرم

جمع شدن هاي روزهاي محرم در تكيه ها بعد از انزواهاي شهري اينروزها، خوب نشانمان ميدهد كه جمعيت نيمي جوان ما چقدر احتياج به حركت هاي جمعي و پذيرش مسئوليت اجتماعي دارد، هيئت  هاي جدا جدا ولي پر شور درحالي كه اتحاد بيشتر ميخواهند تا مثل قديم ها باشكوهتر باشند و بيشتر متفكران عاشورا را به فكر وادار كنند

جواناني كه از خانه كم بيرون ميروند و يا فقط در اجتماعهاي خودشان هستند به يكباره بر اساس ادامه احساس نسل خانوادگي و حسي دلي به هيئت مي روند و بايد اتحاد را بياموزند

يكي مداح شده، يكي تبل مي زند و يكي آشپزي مي كند و يكي پياز پوست مي كند، يكي در دسته مياندار است و بقيه با حركت زنجير او، زنجير مي زنند

اگر اين كار تيمي درست پيش رود ديگران بيشتري براي همدلي مي پيوندند

بايد همه واقعيات را ديد و نميشود دل خانواده در خانه نشين را براي خوردن نذري نديد

خانواده نيت گرفتن حاجت از نذري را دارد و نذري دهندگان هم عاشق خيرات هستند، كسي بايد اينجا هم ميانه گيري كند در خانواده كه برادرها و پدر مسئوليت اين مهم را دارند، مادر ها بچه ها را به تماشا ميبرند و خاطره كودك كنار مادرش ازين روزها تا ساليان سال با هر محرم به يادش زنگ مي زند و حس عميق اين روزها را بيشتر مي كند

با نگاهي ازين سمت هم ميشود در مدح محرم نوشت كه درسهايي دارد براي كودك تا پدر ميانه دار، هميشه درس "تدريس خصوصي زبان" و "تدريس خصوصي حسابان" و "تدريس خصوصي عربي" نيست، ديدن دسته و عمق مسئوليت ها در اين روز البته از "كلاس آنلاين" بيشتر است، اين روزها بايد محل قديمي را ديد و "كلاس مجازي" اينجا و "تدريس خصوصي" لازم نيست

پيشنهاد ما در برگزتري بهتر اين مراسم بيرون زدن از خانه براي خانه نشين هاست تا علاقه به حضور در جمع نوجوان و جوان و كودك را ببينيم و بيشتر در جهت راه اندازي و شكوه آوري به اين مراسم عاشورا و اين دست كه كم داريم كمك كنيم و بعد از بعد مذهبي به عدالت و هم گون انديشي مراسم فكر كنيم و خود را در اين مراسم عضوي موثر در كنار مردم بدانيم، بني آدم اعضاي يكديگرند را در مراسم محرم هم ميشود راحت ديد تا معناهاي ديگر را درك كرد

همه اينها ازين بعد كه نظر شخصي ما براي بزرگداشت مراسم هيئت هاي بزرگ است كه كار جمعي بهتري باشد و من ها كم تر شوند، پدرها و عمو ها موثر تر، فرزندان مطيع تر و خاندانها نزديك تر

منبع      http://ostadsalam.ir/default


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/10 ساعت: ۰۶ توسط:ostadsalam :

فراخوان جشنواره ملي پايان نامه سال دانشجويي منتشر شد


به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا از جهاددانشگاهي، دانشجويان و طلابي كه طي سال‌هاي 1395 تا پايان شهريور سال 1396 در مقطع كارشناسي ارشد يا دكتري دانشگاه‌ها و يا سطوح معادل آن در حوزه‌هاي علميه از پايان‌نامه خود دفاع كرده‌اند، مي‌توانند از اول مهر تا 15 آذرماه با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.isba.ir و تكميل پرسشنامه الكترونيك و بارگذاري نسخه الكترونيك پايان‌نامه خود نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام كنند.
بخش اصلي اين جشنواره شامل 6 گروه علوم پايه، كشاورزي و منابع طبيعي، هنر و معماري، فني و مهندسي، علوم پزشكي و دامپزشكي و علوم انساني است و در بخش ويژه نيز پايان‌نامه‌هاي نگارش شده با موضوع‌هاي اقتصاد مقاومتي، معماري و شهرسازي اسلامي، طراحي مد و لباس ايراني - اسلامي، فرهنگ عمومي و آسيب‌هاي اجتماعي، تجاري‌سازي دانش و فناوري‌هاي نوين و مطالعات فرهنگي (فرهنگ دانشگاهي، سياست‌گذاري فرهنگي، فرهنگ و مديريت جهادي) پذيرش مي‌شوند.
علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پايگاه اطلاع رساني www.isba.ir مراجعه كنند.
پايان‌نامه‌هاي برگزيده اين دوره از جشنواره همچون ادوار گذشته در مراسمي با حضور مسؤولان كشور مورد تقدير قرار مي‌گيرند، ضمن اينكه برگزيدگان امكان حضور در مرحله نيمه‌نهايي مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي از پايان‌نامه (3MT) را خواهند داشت.
بر اساس اعلام روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي، فرايند اجرايي دومين دوره مسابقات دفاع سه دقيقه‌اي كه به ابتكار دبيرخانه جشنواره ملي پايان‌نامه سال دانشجويي از سال گذشته كليد خورده، طي فراخواني آغاز شده و قرار است اين مسابقات امسال در 9 استان كشور اجرا شود.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82674417

استاد سلام مرجع تخصصي و برگزار كننده كلاس تدريس خصوصي كلاس آنلاين و كلاس مجازي تدريس خصوصي زبان، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، تدريس خصوصي زبان آلماني، تدريس خصوصي فيزيك،  تدريس خصوصي شيمي،  تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي حسابان، تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل، تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي رياضي دوازدهم و ... براي دانشجويان عزيز آرزوي موفقيت روزافزون دارد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/4 ساعت: ۱۷ توسط:ostadsalam :

ايجاد محيط صميمي و دوستانه، ضرورتي براي رفع استرس دانش آموزان

دكتر «ستاره مختاري» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: اين دانش آموزان بايد احساس كنند كه محيط مدرسه فضايي امن است و آنها مي توانند به معلمان، مديران و كاركنان مدارس اعتماد كنند
وي ادامه داد: محيط دوستانه و صميمي، نقش بسيار زيادي در كاهش استرس و اضطراب دانش آموزان در كوتاه ترين زمان دارد و معمولا در مدارسCopy اينطور عمل مي شود.
مختاري، جدايي از والدين و حضور در محيط جديد مدرسه را اصلي ترين دليل نگراني و اضطراب دانش آموزان به خصوص كلاس اولي ها اعلام كرد و گفت: آنان وارد محيطي جديد شوند كه از آن تجربه اي ندارند. حتي در بزرگسالان هم تجربه تغيير و انتقال به شرايط جديد توليد اضطراب و استرس مي كند.
دكتراي روان شناسي شناختي ادامه داد كه شروع مدرسه يك تغيير است و هر تغييري به دنبال خود يكسري استرس دارد، به اين دليل فرد از محيطي به محيط جديد وارد دچار استرس مي شود، اما بزرگسالان در زمان كمتري آن را مديريت مي كنند.

** والدين نقش موثري در كاهش استرس دانش آموزان دارند
وي اظهار كرد: والدين نقش مهمي در مديريت استرس كودكان دارند. آنان بايد با بچه هاي خود صحبت كنند و از دانش آموزان بخواهند كه نگراني هاي خود را بيان كنند. بايد به بچه ها فضا و مجال دهيم تا نگراني هاي خود را به والدين توضيح دهند.
مختاري با اشاره به اين كه توضيح دادن به كودكان در باره فعاليت ها در مدرسه ضروري است، گفت: اما نه در خوبي هاي مدرسه و نه در سختي هاي درس خواندن نبايد اغراق كرد و لازم است به صورت واقع گرايانه و در عين حال دوستانه مطالب را به بچه ها منتقل كرد. مطالب بايد به نحو مطلوب به كودكان منتقل شود تا از استرس و اضطراب دانش آموزان در زمان بازگشايي مدرسه كاسته شود
وي، يادگيري علم و دانش، پيدا كردن دوستان جديد و نظم در زندگي را از جمله ويژگي هاي بارز مدرسه بيان كرد و گفت: ايجاد آمادگي هاي عملي قبل از شروع مدرسه، مي تواند در مديريت برخي از اضطراب ها و ايجاد آمادگي در دانش آموزان موثر باشد.
مختاري به خانواده ها توصيه كرد كه دو تا سه روز قبل از شروع مدرسه كودك را براي ورود آنان آماده كنند. مثلا صبح زود او را از خواب بيدار كنند و با پوشيدن لباس مدرسه مسير منزل تا مدرسه را طي كنند
عضو هيات علمي پژوهشكده علوم شناختي و مغز دانشگاه شهيد بهشتي ادامه داد: خانواده ها در منزل هم با استفاده از روش هاي 'بازي نقش' مي توانند از فرزندشان بخواهند كه تصور كند سر كلاس نشسته و خودشان هم نقش معلم و يا همكلاسي را بازي كنند. اين بازي هاي ساده مي تواند در ايجاد آمادگي و كاهش ترس و نگراني كودك نقش مفيدي داشته باشد.

** اكثر استرس هاي دانش آموزان طبيعي است
دكتراي روان شناسي شناختي گفت: استرس در اكثر دانش آموزان در زمان بازگشايي مدرسه، طبيعي است و اين موضوع بعد از مدتي كوتاه از بين مي رود.
مختاري با اشاره به اين كه برخوردهاي اوليه معلمان تاثير مثبتي در كاهش استرس و اضطراب دانش آموزان دارد، ادامه داد: معلمان آموزش و پرورش، آموزش هاي لازم براي برقراري ارتباط مناسب با دانش آموزان را ديده اند و اين كار معمولا به نحو مناسب انجام مي شود
وي تاكيد كرد: اگرچه عمده بچه ها به راحتي با محيط جديد مدرسه كنار مي آيند، اما آمادگي برخي از دانش آموزان براي مشكلات اضطرابي از كودكان ديگر بيشتر است و سخت تر با محيط هاي جديد هماهنگ مي شوند
عضو هيات علمي پژوهشكده علوم شناختي و مغز دانشگاه شهيد بهشتي گفت: اين افراد نه فقط در مدرسه رفتن، حتي در جريان رشد هم به تغييرات اطراف نظير زمان از شير مادر گرفته شدن يا بيرون رفتن مادر از منزل حساس تر بوده و واكنش هاي منفي شديدتري نشان مي دادند
مختاري با اشاره به اينكه اين افراد واكنش هاي شديد نظير ترسيدن هاي غيرعادي از مدرسه نشان مي دهند و اضطراب هاي آنها مدت طولاني تري باقي مي ماند. حتي كودك به بهانه هاي مختلف از جمله دل درد از رفتن به مدرسه امتناع مي كند
عضو هيات علمي پژوهشكده علوم شناختي و مغز دانشگاه شهيد بهشتي گفت: اگر اين وضعيت ادامه پيدا كند، مشاوران مدارس بايد اين دانش آموزان را به افراد متخصص مانند روان شناسان معرفي كنند تا هم به خانواده و هم كودك براي رفع مشكل كمك كنند.
مختاري ادامه داد: معلمان معمولا در هفته هاي اول زمان را بيشتر صرف پذيرش دانش آموزان و آشنا كردن آنها با محيط جديد مي كنند، بنابراين استرس روزهاي اول معمولا در يادگيري نقش منفي ندارد، ولي استرس طولاني مدت مي تواند در يادگيري تاثير منفي داشته باشد.
وي افزود: اگر در روزهاي اول شاهد حالت هايي مانند گريه كردن دانش آموزان يا خواستن والدين در سر كلاس باشيم، طبيعي است. پدر و مادر منبع اتكا و اطمينان كودكان هستند و كودكان در ابتدا تمايل دارند كه احساس كنند به والدينشان دسترسي دارند، اما با افزايش اعتماد و اطمينان به معلم اين مسئله معمولا به سرعت حل مي شود.
براساس اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش در سال تحصيلي گذشته حدود يك ميليون و 400 هزار دانش آموزش پايه اول ابتدايي به مدارس رفتند. در مجموع جمعيت دوره ابتدايي حدود هفت ميليون و 700 هزار نفر است.

منبع : http://www.irna.ir/fa/News/82672912

استاد سلام مرجع تخصصي برگزاري كلاس كنكور كلاس آنلاين  تدريس خصوصي عربي تدريس خصوصي حسابان تدريس خصوصي زبان انگليسي  كلاس آنلاين آيلتس تدريس خصوصي تافل و ... سالي سراسر آرامش براي دانش آموزان عزيز آرزومند است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/2 ساعت: ۰۹ توسط:ostadsalam :

كلاس اولي هاي دهه نود

كلاس اولي دهه نودي ازين پس، از اول مهر، به آمار دانش آموزان ميپيوندد، كلاس اولي هاي سالل تحصيلي 96-97 مدرسه رفتند، البته فعلن براي آشنايي با محيط مدرسه، پسرها، مانتوهاي مدرسه پسرونه پوشيدند و دختربچه هامون، مقنعه هاي رنگي پوشيدند و در هفت سالگي تمرين حجاب در جامعه ايران را هم شروع كردند، اين دختر بچه هامون حالا چقدر دوست دارند كه احساس بزرگي را در اول مهر تجربه مي كنند، حالا ابزارهاي تحصيلي شان رنگ جدي گرفته، قراره سر ساعت در كلاس باشند و تمرين بزرگ شدن كنند.

بايد درس بخوانند و شادي هاي دوستانه و اجتماعي را جدي تر بچشند، روزگاري جديد براي يك مادر كه بچه كوچك ديروزش چه زود بزرگ شد و ازين پس زمان زودتر ميگذرد، حالا بايد تعليم ببيند و به درستي با كشف استعدادش در جامعه مسيريابي كند و به كمال برسد، دعاي مادر براي روز اول مهر نبايد كم از دعاي پشت درهاي كنكورباشد.
براي روز اول مهر بيشتر از حس يك كودك حس مادرش، جذاب است، شايد بد نباشه اينجا وظايف مادر را ازين پس مرم كنيم
1- فرزندم بزرگ شد
2- فرزندم در اجتماع رسمي وارد شد
3- فرزندم درس و مشق و مسئوليت دارد
4- نظرات فرزندم در خانواده به دليل مسئوليتي كه دارد و بايد پاسخگو باشد، موثر است
5-زمان خواب و خوراك خانواده ممكن است بر اساس ساعات حضور فرزندم در مدرسه تغييراتي كند

خلاصه ظواهر امر در خانواده تغييراتي مي كنه 

دسته ديگري از تغييرات اين است كه دانشي را كه كودكان به صورت تجربي كسب كرده اند با افتن به مدرسه رنگ و بوي ديگري ميگيرد و توانايي تفكيك علوم از يكديگر را مي آموزند. به طور مثال كودكان توانايي شمارش را دارند اما در مدرسه مي آموزند كه شمارش در علم رياضيات جاي ميگيرد و يا كودكان اين را خواهند آموخت كه نقاشي قسمتي از درياي بي انتهاي هنر است.

مدارس نقش مهمي در كشف استعداد كودكان دارند و با برگزاري كلاس هاي فوق برنامه در زمينه هاي مختلف براي كودكان مستعد  مانند كلاس هاي تدريس خصوصي رياضي يا كلاس هاي تدريس خصوصي زبان انگليسي و يا كلاس هاي تدريس خصوصي نقاشي باعث رشد نبوغ كودكان ميشوند

كتاب هاي اول دبستان:

كتاب فارسي-مهارت نوشتن اول دبستان-دانلود

كتاب فارسي-بخوانيم اول دبستان-دانلود

كتاب فارسي-كتاب كار اول دبستان-دانلود

كتاب آموزش قرآن اول دبستان-دانلود

كتاب علوم تجربي اول دبستان-دانلود

كتاب رياضي اول دبستان-دانلود

استاد سلام مرجع تدريس خصوصي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/2 ساعت: ۰۹ توسط:ostadsalam :

اولين جمله اي كه ما در اول دبستان مي آموزيم چيست !؟

بابا آب داد / بابا نان داد...

مي دانيد اولين جمله اي كه انگليسي ها در دبستان ياد مي گيرند چيست؟
من مي توانم بخوانم و بنويسم...

و اولين جمله ي ژاپني ها:
من بايد بدانم...

و اين است كه ما هميشه چشممان به دست پدر است و پدر را ضامن تامين ملزومات زندگي مي دانيم و در بزرگسالي نيز حتي زندگي تجملي را انتظار داريم كه ارث پدري باشد.

و تلفيق بشه با 

چه كنيم تا كودكمان روز اول مدرسه خوشحال باشد؟

مدرسه رفتن امروزه پيش آمادگي هاي خاصي ميخواهد، قبلش مهدكودك ميرن تا دوستيابي را ياد بگيرن تا بازي ها و آموزش هاي كنار بازي را ياد بگيرن 
بعد ميرن پيش آمادگي اول يا پيش يك دبستان 
بعد ميرن پيش آمادگي دو  يا پيش دو به قول مادران 
و بعدش قبل از روز اول مدرسه يكي دو مرتبه ميرن مدرسه با لباس مدرسه و جايزه ميگيرن و درسي نميخونند 
همراه مادرشون ميرن تا نگران نبودن او هم نباشند و بعد روز اول مهر معروف ميرسه و كودك با علاقه در اين دوران از مدرسه ياد مي كنه تا به مدرسه برسه و كم كم از مهد كودك دوستيابب را ياد گرفته
ديوارهاي رنگارنگ مهد كودك كه خيلي با هنرمندي خانمها و آقايان خوش ذوق كار شده حالا علاقه بچه ها را از دورتر ها در خيابان جذب ميكنه، اين در حاليه كه مدرسه هاي با ديوار آجري در زماني حدود بيست سال پيش از خيلي دور ما را با ترس نبودن مادر، روبرو ميكرد و بيشتر ماها،۵ ما تمام ساعت هاي اول روزهاي اول مدرسه و اول مهر را گريه ميكرديم و همه ستونهاي وابسته شدن به مدرسه نگاه مهربان معلم كلاس اول بود و همه مامان ها اميدشون به شخصيت پر توان اين معلم عزيز بود
اولين درس هاي ما ياد گرفتن مداد دست گرفتن بود، چطور مداد را درست بگيريم دستمون و الان بچه هاي اول دبستان به خوبي مدادگيري! و نقاشي را بلدند، شايد از قبل مدرسه معلم خصوصي هم داشتند، منتور اخلاقي هم شايد در يك تدريس خصوصي تجربه كردند، بلدند كمي حتي ارف كار كنند و خيلي توانايي هاي ديگه دارند كه حتي مادرها از همون ابتدا شايد كمتر بدانند
اما درسهايي كه هنوز در ابتدا ياد ميگيرند 
بابا آب داد و بابا نان داد است 

اين جاي تاسف دارد و ما در بخش آموزش و " آموزش خصوصي " خيلي كارها كرديم اما اين مسئوليت را همچنان از بالا به عهده پدر گمارده اند! چرا؟ 

در كشور ايران

بابا آب داد / بابا نان داد...
-  اولين جمله اي كه انگليسي ها در دبستان ياد مي گيرند چيست؟
من مي توانم بخوانم و بنويسم...

- اولين جمله ي ژاپني هادر كتاب هاي مدرسه:
من بايد بدانم...

و اين است كه ما هميشه چشممان به دست پدر است و پدر را ضامن تامين ملزومات زندگي مي دانيم و در بزرگسالي نيز حتي زندگي تجملي را انتظار داريم كه ارث پدري باشد.

كي قرار است دل به داشته و انديشه و توان خودمون ببنديم؟!
پدر تا سالها براي كلاس كنكور و كلاس آنلاين و تدريس خصوصي عربي و تدريس خصوصي حسابان و تدريس خصوصي زبان انگليسي كه شايد هيچوقت هم نتونستيم چند جمله را به انگليسي بگيم و خوب بشنويم و در آخر بار باز هم براي مهاجرت  كلاس آنلاين آيلتس و تدريس خصوصي تافل ميخواهيم چرا؟!

اول بايد توانايي شخص خود را بشناسيم و براي تقويت آن تا رسيدن به بهترين وضعيت خودمان تلاش كنيم


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/1 ساعت: ۰۴ توسط:ostadsalam :

اين مقاله را فقط معلمها و قبل از شروع سال تحصيلي بخوانند!....

نكات مهم در افزايش انگيزه دانش آموزان

 

انگيزه حالات دروني فرد است كه موجب تداوم رفتار وي تا رسيدن به هدف مي شود.  به همين دليل علاوه بر اينكه انگيزه وسيله اي براي پيشرفت تحصيلي در نظر گرفته مي شود، گاهي از آن به عنوان هدف نيز نام مي بريم، زيرا با افزايش انگيزه، پيشرفت تحصيلي نيز ايجاد مي شود.

با وجود اينكه معلمان در تغيير هوش و استعداد تحصيلي دانش آموزان نقش چنداني ندارند، ولي مي توانند در بالا بردن انگيزه آنها مفيد واقع شوند. اين مقاله تلاش مي كند تا روشها ي مناسبي را در اختيار معلمان و مربيان قرار دهد.

اين نكات گرچه به ظاهر تكراري و كم اهميت هستند، اما مرور و تكرار اين سيزده مورد مي تواند يادآور نكات ريز و قابل توجهي باشد.

 

 1. سعي كنيم در دانش آموزان خود، احساس موفقيت را ايجاد كنيم. حس موفقيت اوليه اعتماد به نفس آنها را افزايش مي دهد.
 2. براي موفقيت دانش آموزان پاداش در نظر بگيريم. آنها را با خودشان مقايسه كنيم و منتظر نباشيم تا بعد از يك افت و خيز محسوس، موفقيتشان را تحسين كنيم. مثلا بعد از دومين امتحان كلاسي درس فيزيك، وضعيت دانش آموز را در دو امتحان با هم مقايسه كنيم و حتي در صورت پيشرفت جزئي، اين مورد را با او در ميان بگذاريم.
 3. سعي كنيم نسبت به حساسيت هاي عاطفي آنان آشنا باشيم و براي كاهش اين حساسيت ها راهكارهاي موثري بيابيم.
 4. از عواملي كه سبب كاهش علاقه به يادگيري مي شود، مثل سختگيري هاي شديد، تبعيض و قضاوت منفي دوري كنيم.
 5. بلافاصله پس از آزمونهاي كلاسي دانش آموز را از نتيجه كار، آگاه كنيم و خودش را در تصحيح اشتباهاتش دخالت بدهيم.
 6. در طول تدريس اهداف آموزشي مورد انتظار را به او گوشزد كنيم تا دانش آموز بداند در طول درس بايد به دنبال چه چيزي باشد.به طور مثال فرض كنيد در ابتداي كلاس تدريس خصوصي رياضي، موضوعاتي كه در طول كلاس با آنها سر و كار داريم را تيتر وار بنويسيم.
 7. از دانش آموز بخواهيم مطالبي را كه در كلاس آموخته به دوستانش آموزش بدهد. در اين صورت احساس كفايت را در او ايجاد خواهيم كرد. مي توانيم يك كلاس تدريس خصوصي زبان انگليسي فرضي در كلاس مدرسه داشته باشيم كه دانش آموزان در اين كلاس مجازي و با مديريت شما به يكديگر زبان انگليسي بياموزند.

8.

 1. از بروز رقابتهاي ناسالم در كلاس درس خودداري كنيم و به ياد داشته باشيم كه تشويق كلامي در كلاس و بصورت انفرادي بسيار حائز اهميت است.
 2. شيوه هاي تدريس را از سنتي به شيوه هاي روز تغيير دهيم و از تكنولوژي روز استفاده كنيم تا حواس پنجگانه دانش آموز را به كار گيريم. مي توانيم براي رفع اشكال درسي دانش آموزان به آنها كلاسهاي تدريس خصوصي آن لاين را پيشنهاد بدهيم.
 3. زمان يادگيري بايد در حد توان دانش آموز ما باشد. براي تجديد قوا و مناسب با شرايط سني دانش آموزان اقدامات لازم براي استراحت و تفريح آنها را مهيا كنيم. به طور مثال كلاس تدريس خصوصي حسابان از دو بخش يك ساعت و نيم تشكيل مي شود. تا دانش آموزان در فاصله بيست دقيقه بين دو كلاس كمي استراحت كنند. اين زمان براي كلاس تدريس خصوصي زبان انگليسي تا پنج دقيقه كاهش مي يابد.
 4. تمام مطالب دشوار را يكجا و در يك جلسه آموزش ندهيم و مطالب را به ترتيب از ساده به دشوار مطرح كنيم.
 5. تاكيد بر نمره سبب افزايش اضطراب دانش آموزان و مانع از توجه كامل به درس خواهد شد.

 

 استاد سلام مجري برگزاري كلاسهاي تدريس خصوصي آن لاين،استفاده از راهكارهاي تقويت انگيزه در دانش آموزان را به معلمان توانا و فهيم پيشنهاد مي كند.

استاد سلام منبع تدريس خصوصي رياضيبرچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/1 ساعت: ۰۴ توسط:ostadsalam :

بياييد امروز به سبك بقيه دنيا زندگي كنيم!

چهار سال پيش در سپتامبر 2013، اهالي محله هنگونگ دونگ در شهر سوون كره جنوبي تجربه ي شگفت انگيزي را رقم زدند. براي يك ماه، محله  را از خودرو خالي كردند. ساكنان 4300 نفري اين محله براي يك ماه تصميم گرفتند از خودرو استفاده نكنند.

درگير كردن جدي شهروندان در طرح هاي محيط زيستي از سياستهاي اصلي شهر سوون بود.

اين اتفاق، پس از اينكه بطور مداوم در اين شهر رخ داد، در جاهاي مختلف دنيا نيز از آن استقبال شد. به همين دليل روز 22 سپتامبر كه مصادف با روز اول مهر در تقويم شمسي است، به عنوان روز بين المللي بدون خودرو نام گرفت.

هدف از اجراي طرح روز جهاني روز بدون خودرو، طرح ترويج استفاده از سيستم حمل و نقل عمومي، دوچرخه سواري و پياده روي است.  دولتها در اين روز از مردم مي خواهند  تا در خيابانها با يكديگر ارتباط بيشتري برقرار كنند و از صحبت كردن با يكديگر در مكانهاي عمومي لذت ببرند.

مسلما نگراني هاي زيست محيطي، تنها هدف نامگذاري چنين روزي نبوده است و رفته رفته جنبه زيست محيطي اين حركت پر رنگتر و به جرياني بين المللي در حمايت از محيطي كه در آن زندگي مي كنيم، تبديل شد.

22 سپتامبر مصادف با اول مهر، مردم در بسياري از نقاط مختلف جهان در يك اتفاق بين المللي روزي بدون ترافيك، استرس و آلودگي هوا را جشن مي گيرند.

همه اينها را گفتيم تا برسيم به اينكه آيا ما هم وظيفه داريم  يك روز هم شده براي كره اي كه در آن زندگي مي كنيم، ارزش قايل شويم و هر كدام از ما با رعايت نكاتي كوچك، نقشي موثر در كاهش بار ترافيكي شهر و آلودگي زيست محيطي ناشي از آن خواهيم داشت. به هر حال اين روز، فقط يك روز تقويمي نيست و بايد يك روز اجرايي باشد.

در ادامه نكاتي را به عنوان پيشنهاد براي شما خواهيم داشت:

 

 1. با همكاران و دوستان خود قرار بگذاريم تا براي رفتن به محل كار و يا رساندن كودكان خود به مدرسه همكاري كرده و تعداد خودروهاي كم سرنشين را كاهش دهيم.
 2. براي مسيرهاي كوتاه به جاي استفاده از وسيله نقليه شخصي، پياده روي كنيم يا از دوچرخه استفاده كنيم.
 3. برنامه خود را تنظيم كنيم تا براي انجام دادن چند كار، يكبار از خانه بيرون برويم.
 4. با پيشرفت تكنولوژي بسياري از فعاليتهاي روزانه مثل پرداختهاي روزانه و يا كارهاي بانكي، حتي نوبت گيري مراكز پزشكي و خدمات رساني را نيز مي توان پشت كامپيوتر شخصي و بطور آن لاين انجام داد.
 5. دانش آموزاني كه براي رفتن به كلاسهاي تدريس خصوصي كنكور يا آموزشگاههاي تدريس خصوصي به همراه پدر يا مادرشان و از ماشين شخصي استفاده مي كنند نيز ميتوانند با درخواست كلاسهاي آن لاين كمك شاياني به كم شدن ترافيك شهري مي كنند.
 6. آموزشگاههاي تدريس خصوصي و معلمان تدريس خصوصي نيز با برگزاري كلاس آنلاين و كلاس مجازي به دانش آموزان پيشنهاد بدهند تا به طور مثال با شركت در كلاس آنلاين تدريس خصوصي زبان، تدريس خصوصي زبان انگليسي، تدريس خصوصي انگليسي، تدريس خصوصي زبان فرانسه، تدريس خصوصي زبان آلماني، تدريس خصوصي فيزيك،  تدريس خصوصي شيمي،  تدريس خصوصي زيست، تدريس خصوصي عربي، تدريس خصوصي حسابان، تدريس خصوصي معادلات ديفرانسيل، تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي رياضي دوازدهم، جزوه رايگان هديه مي گيرند. بدين ترتيب مي توانند دانش آموزان و اولياي آنها را به شركت در كلاسهاي آن لاين ترغيب كنند.

 

استاد سلام، مجري برگزاري كلاسهاي تدريس خصوصي، ضمن پيشنهاد شركت در كلاس آنلاين، دين خود را براي حفظ محيط زيست سالم به شهر خود ادا مي كند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/7/1 ساعت: ۰۴ توسط:ostadsalam :

ظرفيت هاي لازم براي تحصيل تمامي دانش آموزان فراهم شده است

عباسعلي باقري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به آمادگي مدارس اين شهر براي آغاز سال تحصيلي جديد(97-96) اظهار كرد: اكثر مناطق و مدارس آمادگي كافي را براي آغاز سال تحصيلي جديد دارند و ساماندهي نيروي انساني انجام شده است
وي، پوشش تحصيلي 100 درصدي دانش آموزان را يكي از اقدامات اساسي آموزش و پرورش شهر تهران در سال تحصيلي جديد عنوان كرد و گفت: امسال با تمهيدات لازم تلاش مي كنيم تا هيچ فردي در سن تحصيل از مدرسه و تحصيل بازنماند و براي اين افراد نيز ظرفيت هاي لازم را ايجاد كرديم
باقري افزود: با نهادها و سازمان هاي ديگر همچون سازمان بهزيستي هم مذاكره كرديم كه افراد در سن تحصيل را به ما معرفي كنند
مديركل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: براي ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجي نيز مشكل خاصي وجود نداشته و براساس شيوه نامه مخصوص ثبت نام آنان انجام مي شود
وي با بيان اينكه توجه به كيفيت آموزشي مدارس از ديگر اقدامات اين نهاد براي سال تحصيلي جديد است، اظهار كرد: براي دست يابي به اين هدف ضمن توجه به ارزش و منزلت معلمان، ارتقاي توانمندي و آشنايي آنان با روش هاي جديد آموزشي را در دستور كار قرار داديم تا معلمان بتوانند اثرگذاري بيشتري بر دانش آموزان داشته باشند
به گزارش ايرنا، براساس اعلام آموزش و پرورش شهر تهران، جشن شكوفه ها (دانش آموزان كلاس اول ابتدايي) فردا چهارشنبه، 29 شهريورماه به صورت نمادين در يكي از مدارس منطقه 11 شهر تهران با حضور مسئولان آموزش و پرورش برگزار مي شود
همچنين آيين بازگشايي مدارس شنبه اول مهرماه با حضور رئيس جمهوري در يكي از مدارس تهران برگزار خواهد شد
مدارس شهر تهران در سال تحصيلي جديد ميزبان يك ميليون و 100 هزار دانش‌آموز است

منبع: http://www.irna.ir/tehran/fa/News/82670303

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده كلاس آنلاين و تدريس خصوصي در زمينه هاي تدريس خصوصي رياضي,تدريس خصوصي عربي,تدريس خصوصي شيمي,تدريس خصوصي زيست,تدريس خصوصي فيزيك,تدريس خصوصي ادبيات, و... آغاز سال تحصيلي جديد را تبريك عرض نموده و براي تك تك عزيزان آرزوي موفقيت مي كند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/6/31 ساعت: ۰۷ توسط:ostadsalam :

750 دانشجو در سال تحصيلي جديد وارد دانشگاه كوثر بجنورد خواهند شد


به گزارش ايرنا عليرضا موذن روز سه شنبه در گفت و با خبرنگاران اين استان اظهار كرد: در سال تحصيلي 96 رشته هاي شيمي كاربردي، مهندسي اپتيك و ليزر، زيست شناسي سلولي و مولكولي نيز به رشته هاي مقطع كارشناسي افزوده شده است.
وي افزود: واحد تحصيلات تكميلي دانشگاه كوثر با ايجاد رشته زبان و ادبيات عرب و پذيرش 12 دانشجو در سال 96 فعاليت خود را آغاز كرده است.
وي گفت: با احتساب دانشجويان جديد تعداد دانشجوهاي اين مركز آموزش عالي به بيش از دو هزار نفر در 19 رشته تحصيلي خواهند كرد.
وي با بيان اينكه هم اكنون 50 استاد با اين مركز آموزش عالي همكاري دارند گفت: در برخي از رشته هاي تحصيلي از جمله مهندسي صنايع، زيست شناسي و زبان انگليسي كمبود استاد داريم چرا كه اين رشته ها جديد هستند دانش آموخته در مقطع دكتري كم وجود دارد.
وي رتبه دانشگاه كوثر در بين دانشگاه هاي كشور را در سال 92 ، 565 عنوان كرد و افزود: در سال 95 رتبه دانشگاه به رتبه 213 ارتقا يافت كه در سال تحصيلي جديد نيز با توجه به پيشرفت در بيشتر زمينه ها از رشد خوبي برخوردار خواهيم شد.
موذن در خصوص ساختمان دانشگاه كوثر در جاده اركان نيز گفت: براي تكميل فضاهاي اين مركز آموزش عالي به بيش از 60 ميليارد ريال اعتبار نياز داريم تا اين دانشگاه به سامان شود.
دانشگاه كوثر ويژه خواهران در سال 91 تاسيس، با هفت رشته تحصيلي با 250 دانشجو ر سال 93 آغاز به كار شد و هم اكنون از نظر تعداد دانشجو تك جنسيتي در بين دانشگاه هاي كشور از لحاظ تعداد دانشجو رتبه دوم را دارد.
در خراسان شمالي بيش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه هاي دولتي، نيمه دولتي و آزاد تحصيل مي كنند

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82670299

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده كلاس آنلاين و تدريس خصوصي در زمينه هاي تدريس خصوصي رياضي,تدريس خصوصي عربي,تدريس خصوصي شيمي,تدريس خصوصي زيست,تدريس خصوصي فيزيك,تدريس خصوصي ادبيات,تدريس خصوصي صنايع,تدريس خصوصي مهندسي اپتيك و ليزر, و... براي تك تك عزيزان آرزوي موفقيت مي كند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/6/31 ساعت: ۰۷ توسط:ostadsalam :

تجمع دانش آموزي مقابل سازمان ملل در محكوميت كشتار مسلمانان ميانمار

به گزارش گروه اخبار فرهنگي ايرنا دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزي روز سه شنبه به همراه دانش آموزان در اين تجمع نسبت به كشتار،سركوب و كوچ اجباري هزار تن از مسلمانان ميانمار كه با سكوت مدعيان حقوق بشر جهاني همراه است اعتراض كردند.
دبيركل اتحاديه در سخناني گفت: توطئه كشتار مسلمانان ،اين بار در ميانمار نشان مي دهد كه اسلام ستيزي و سناريوي فشار بر مسلمانان و آواره سازي پيروان دين اسلام با جديت از سوي افراط گرايان غربي و شرقي دنبال مي شود و در سكوت نهادهاي مدعي حمايت از حقوق بشر، اين توطئه جهاني با شدت و وقاحت بيشتري دنبال مي شود.
حامد علامتي خاطرنشان كرد: سرپوش گذاشتن غرب و نهاد هاي به اصطلاح حقوق بشري بر روي اين فاجعه و چشم بستن بر نسل كشي بيرحمانه مسلمانان نشان مي دهد كه اين نهاد ها به جاي آن كه جلوي اين كشتارهاي وقيحانه را بگيرند ،به عنوان ابزاري در دست نظام سلطه و قدرت هاي زياده خواه غربي ،عليه كشورهاي مستقلي همچون جمهوري اسلامي ايران توطئه كرده و بيانيه مداخله جويانه صادر مي كنند.
وي گفت: در يمن هزاران كودك بي گناه ،قرباني تجاوز نظامي عربستان سعودي شده و هزاران تن از مردم ،گرفتار بيماري وبا شده اند در سوريه ،عراق و در افغانستان و پيش از اين در بوسني ،توطئه نسل كشي مسلمانان با چراغ سبز قدرت هاي اهريمني جهان و حمايت پيدا و پنهان نظام سلطه رو خونخواران و ديكتاتوري هاي سفاك تاريخ را سفيد كرده است اما نكته متفاوت و قابل توجه درباره كشتار بيرحمانه مسلمانان ميانمار اين است كه اين جنايت ها در كشوري رخ مي دهد كه در راس نظام سياسي آن شخصي قرار گرفته است كه جايزه صلح نوبل دريافت كرده است !
وي افزود: اگر اعطا كنندگان اين جوايز به راستي قائل به توسعه صلح جهاني هستند ،بايد با پذيرش اشتباهات و جنايات دولت ميانمار و محكوم كردن سكوت وقيحانه در برابر كشتارمظلومانه مسلمانان در اين كشور ،جايزه صلح نوبل را از عامل اصلي حمايت از اين جنايت ها پس بگيرند
او ادامه داد: سران كشور هاي اسلامي با چشم بستن بر روي كشتار مسلمانان ميانمار نشان داده اند كه مسئله آنها نه شيعه است نه سني ،بلكه انفعال در برابر خواست اربابان غربي است
علامتي خاطرنشان كرد: از سوي ديگر بايد ياد آور شد كه قوه قضائيه نيز مسئول پيگيري حقوقي و تعقيب قضائي دولت و ارتش ميانمار در مجامع حقوقي جهاني است و انتظار مي رود حداكثر تلاش حقوقي خود را براي جلوگيري از اين نسل كشي ظالمانه به كار گيرد
بعد از سخنراني دبيركل اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان بيانيه اين اتحاديه در محكوميت مسلمان ميانمار توسط يكي از دانش آموزان به دو زبان فارسي و انگليسي قرائت شد.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82670351

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده كلاس آنلاين و تدريس خصوصي در زمينه هاي تدريس خصوصي رياضي,تدريس خصوصي عربي,تدريس خصوصي شيمي,تدريس خصوصي زيست,تدريس خصوصي فيزيك,تدريس خصوصي ادبيات, و... آرزوي صلح جهاني را از خداوند منان خواستار است.برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/6/29 ساعت: ۰۶ توسط:ostadsalam :

كارنامه نهايي آزمون سراسري سال 96 برگزار شد.

به گزارش ايرنا، كارنامه نهايي شركت كنندگان در آزمون سراسري سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور، بعدازظهر سه شنبه، 28 شهريورماه بر روي سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفت.
داوطلبان مي توانند با وارد كردن شماره داوطلبي يا شماره پرونده آزمون خود به همراه شماره شناسنامه و سال تولد، كارنامه خود را مشاهده كنند.
در اين كارنامه، رتبه داوطلب، آخرين رتبه پذيرفته شده در هر يك از كدرشته محل‌هاي انتخابي داوطلب در ميان متقاضيان و در سهميه مربوط ، قابل مشاهده است.
داوطلباني كه پس از دريافت كارنامه نتايج نهايي، درباره مندرجات كارنامه و يا انتخاب رشته خود سؤال يا ابهامي داشته باشند مي‌توانند حداكثر تا 20 مهرماه از طريق سامانه پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش اقدام كنند.
آزمون سراسري سال 96 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي كشور در روزهاي پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تير ماه در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحاني در كشور و 27 حوزه در 23 كشور دنيا برگزار شد.
در آزمون سراسري سال 96 تعداد 930 هزار و 482 نفر ثبت نام كردند كه از اين تعداد، حدود 59 درصد زن و 41 درصد مرد بودند كه از اين تعداد، 838 هزار و 972 نفر در جلسه آزمون شركت كردند و نهايتا 838 هزار و 929 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
نتايج نهايي كنكور امسال، شامگاه جمعه 24 شهريورماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام شد.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82670338

استاد سلام مرجع تخصصي برگزار كننده كلاس آنلاين و تدريس خصوصي در زمينه هاي تدريس خصوصي رياضي,تدريس خصوصي عربي,تدريس خصوصي شيمي,تدريس خصوصي زيست,تدريس خصوصي فيزيك,تدريس خصوصي ادبيات, و... براي تك تك عزيزان آرزوي موفقيت مي كند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1396/6/29 ساعت: ۰۶ توسط:ostadsalam :